Hamile Kedi Beslenmesi

İki kedi sahiplendim kızandaydılar ve ciftlestiler dişi olan mama yemiyor ödül maması verdim bi kaç defa avucumda yedi erkek spectrum somonlu mama yiyor ondan yer mi bilemiyorum. hamile büyük ihtimalle mama olarak güçlenmesi için ne verebilirim dişiler daha zayıf oluyor tamam da çok narin bu kız biraz vucudu toparlansin istiyorum bebeklerinede anneyede verebileceğim bir mama olursa sevinirim birde ek olarak multivitamin veriyorum hergün spectrum marka

14 CEVAP

Warriorsans

Her yerde hayvanlar aç hasta ölüyor gerek var mıydı yeni yavrular getirmeye bu dünyaya? Keşke kısırlaştırsaydınız. Çiftleşme yeni olduysa hala kısırlaştırma şansınız var döllenme olmadığı için. Kendiniz diyorsunuz narin diye nasıl kıydınız çiftleştirmeye :(

irmtnc3

En baş genetik rahatsızlıkları olduğu için genel olarak diğer kedilerden bağışıklığı düşük olan kedinizi çiftleştirmeniz çok çok büyük bir hata özellikle bir de bahsettiğiniz gibi narinse ama olan olmuş Yavru kedi mamalarınin içeriği daha iyi oluyor nd acana orijen vs vs gibi iyi içerikli kitten mamalar beys mother&baby mamalarını kullanabilirisiniz vitamin minareler yaş mamalar kedi çorbaları vs ile destekleyebilirisiniz Bunları yapmadan önce tabi veteriner hekiminize danışın

Anonymus985465

Barınaklar, sokaklar aç ve sefil yavru kaynarken sizi anlamam mümkün değil.
Beslenmeye gelince;
Bol suda haşlanmış tavuk, hindi, yağsız kıyma.
Haftada bir ciğer, balık, yumurta sarısı.
Miamor kedi çorbası, schesir, nd, animonda carny, natura, nutri feline yaş mamalar

Deniz1741

Bu yavrularda üretim mağdurları. Alınmış sonra bakılamamış. Onlara sahip çıkmanız güzel bir şey. Ama en güzeli kısırlaştırmanız olurdu. Umarım daha sonrasında kısırlaştırırsınız. Miamor, schesir, nutri feline, nd yaş mamaları kullanabilirsiniz. Bağışıklığı düşüktür büyük ihtimal veterinere danışarak vetriline markasının lizin paste var bağışıklık için onu kullanabilirsiniz. Multi vitamine devam etmelisiniz. Filtre kısmına mama yazarsanız karşınıza bir sürü önerilen kaliteli mamalar çıkacaktır onları araştırıp kullanabilirsiniz.

irmtnc3

Yakınlarınız Eğer yeni doğan yavrular yerine sokaktan veya barınaktan sahiplenseydi her şey çok daha iyi olabilirdi Türkiye şartlarında o leş barınak o tcavzcülerle dolu sokaklar cehennem gibi o minik canlar için
Tepki göstermemizin sebebi her taraf aç sefil kedi kaynarken genetik rahatsızlıkları olan yeni canları üretmeniz
Doğumdan sonra ksırışlartıma işlemi daha zor oluyor maalesef Kediniz için çok üzülüyoruz :(

Engelleyebileceğim durum yoktu malesef evde birbirlerinin seslerini duydular bakamayacak olsam zaten müsade etmem yada kısırlaştıramıcaksamda almazdım yavrularını sahiplendiricem yakınlarıma zaten neden tepki gösteriliyor anlamıyorum? Hayvanları seviyorum kimse almasada ben bakarım onlara teşekkür ederim

Anonymus985465

Hala anlayamadıysanız BÜYÜK HARFLERLE YAZIYORUM. ENGELLEYEMEDİNİZ, ANLIYORUM. ANCAK BİR ARKADAŞIN ÖNERDİĞİ GİBİ KISIRLAŞTIRIRSINIZ VE BU DÜNYAYA YENİ YAVRULAR GETİRERECEĞİNİZE, SOKAKLARDA BARINAKLARDA YAŞAM MÜCADELESİ VEREN MASUM, SAVUNMASIZ, DİLSİZ YAVRU CANLARA YUVA OLABİLİRSİNİZ NE MUTLU SİZE Kİ, MADDİ DURUMUNUZ BUNA MÜSAİTMİŞ.
SİZİN HAYVAN SEVGİNİZİ SORGULAYAN YOK

Selenay1

Bakamayacak olsam derken :D zaten bakamamışsınız ayrı bile tutamamışsınız. Ayrıca çiftleşme sonrasında kısırlaştırılabiliyor gidin şimdi kısırlaştırın madem engellemek istediniz de olmadı

Selenay1

Diğer soruda da gitmiş cinsini sormuş kedinin hiç samimi değilsiniz gerçekten. Akrabalarına dağıtacakmış bir de ne bu kullanmadığın oyuncakların mı? Hayır çok iyi bir şey yapıyormuş gibi bir de utanmadan kendinizi savunuyorsunuz. Bunun üretnekten hiçbir farkı yok. Verin akrabalarına çocukları oyuncak gibi oynar artık gerçi artık güvenemiyorum satacak bile olabilirsiniz

Selenay1

Belli ki insanların yazdıklarını da anlamaya yetmemiş ben açıklayayım o akrabalarınıza gidip barınaktaki aç sefil hayvanlardan almalarını söyleyebilirsiniz madem çok umrunuzda. Bedava cins kedi bulmuş bilerek gitmiş çiftleştiemiş burada ay engel olamadım ztn yavruları dağıtıp kısırlaştırıcam ayağına yatıyor neyse ki kimse sizden geri zekalı değil burada

Barınaklardaki aç sefil peki bunlar ne?? Ben ücretsiz sahiplendim bakamıyorlar diye @Hamlet

Doğumdan sonra kısırlaştırıcam zaten

SemaGucun

Royal Canin mother ama baby alabilirsiniz. Bir de yaş mama olarak gourment marka yaş mama... Kedilerin çok güzel 💖

Anonymus985465

Sizin için kedi sahiplendirmek o kadar kolaysa lütfen yuva arayan binlerce Canın ilanlarına bakın ve o Canlara yuva bulma mutluluğunu yaşayın ve yaşatın...