Bağıran Sokak Kedisi

silafic00

Kedilerime mama vermeye aşağıya inince yeni gelen bir dişi kedi var, o kedi çok bağırıyor. Resmen gören, duyan da işkence ediyoruz sanacak... Ayrım yapmam, yeni geldi ona da elbet mama veririm. Ama çok bağırıyor. Acaba neden? Diğer kediler bile ona temkinli ve ters ters bakıyor. Yanından kedi geçse onlara da tıslıyor, ya da bazen kovalıyor. Dişi, erkek fark etmiyor. Hepsine tıslıyor, bazen de kovalıyor. Bana ise, beni görünce acayip bağırıyor... Sussun diye ilk ona veriyorum hatta. Ama bitince yine başlıyor...

2 CEVAP

Anonymus985465

Sağlık sorunu olan kediler bağırarak dertlerini anlatmaya çalışırlar.
Kızgınlık dışında.
Bağıra bağıra pencereden içeri giren kedimin bu halini şımarıklık olarak yorumlamıştım. Ancak her huyunu bildiğim için zamanında veyerinerebir gün daha veterinere götürmem hayatını kurtardı

aslihan_e

Bazıları öyle, yardım etmeniz için bağırırlar. Normal bir durum. Bazı dişiler çevresinde kedi istemez, dişilerde bölge hakimiyeti yok ama küçük bir bölgeyi sahiplenebilirler, bir bahçe gibi mesela. Orada başka kedi istemezler. Benim baktığım hamile bir dişi var, o da yavruluğundan beri öyle bağırır ki çevre sokaklardan hiç görmediğim kediler onun sesine yiyecek var diye gelirler. Yerken söylene söylene yer, karnı doyar yine bağırır daha fazla ister, tıka basa yese bile. O öyle bağırınca o kadar çok kedi geliyor ki, benim de verdiğim yiyecek kısıtlı, hepsine az az düşüyor bazen. Kendi kedilerime bir şey vermeden önce bahçe kapısını açıp hemen onun önüne atıyorum ki biraz sussun.