Elimde 1 Günlük Yavru Kediler Var

Suraemir

Eşim itfaiye eri kedi kurtarmaya diye gitmişler arabada anne kedi sıkışıp ölmüş 3 tane 1 günlük bebek var süt anne 2 tane denedik memeyi bile bulamadılar 3 saat boyunca biri kabul etmedi biri etti ama bu bebişler emmeyi bilmiyorlar sokak kedisiydi zaten bende dışarıda bırakamadım eve aldım biberonla 2-3 saat arayla mama veriyorum çişlerini yapıyolar sıcak su torbasını yeniliyorum sürekli ama daha kaka yok zeytinyağ karıştırıp mamaya öyle verdim karınlarına masaj poposuna ıslak pamukla masaj yapıyorum

8 CEVAP

aslihan_e

Normalde zaten onlar kendi annelerinin farklı memesini bile emmezler. İlk hangi memeyi emdilerse ısrarla ona giderler. Ben ön koltuk altındaki kuru memeden arkadaki sütlü memeye koymaya çalışırdım hiç kabul etmezlerdi. Emmeyi biliyorlardır da koku farklı olunca emmiyorlardır. Onların koku duyusu çok keskin oluyor. Daha yeni doğmuş yabani yavrular kokumu alıp bana tıslarlardı. Zeytinyağ ve hindistan cevizi yağı emen yavrular için güvenilir diye biliyorum. Annenin göğüs ucuna sürülmesini önerirler normalde ama direk içirmek nasıl olur bilemedim. Tebrik ediyorum sizi, bayram gününde büyük hayır kazanıyorsunuz.

Suraemir

Zeytinyağı verilebilir yazıyordu bir kaç formda okudum mamanın içine damlattım içiyolar güzel şükür biberonla ikisi kakasınıda yaptı iyi gibi keyifleri şimdilik nefes borusuna kaçacak diye korkuyorum biberonu zor tutuyorlar tuttuğunda emiyor güzel yine annelerini hiç ememişler malesef ölmüş direk anne ölürken doğurmuş zaten Allahın taktiri artık elimden geleni yapıyorum gece kalktım 3 defa besledim bugün bi tık daha kolay tutuyolar sanki biberonu inşallah yaşarlar 2 yaşında bir kızım var birde oldu 4 bebek 😂

Suraemir

Süt tozu veriyorum aldım biberonla beraber besliyorum süt tozu gelene kadar inek sütü + su ile karıştırdım verdim mecbur açlardı çünkü hiç emmeden ölmüş anneleri

Anonymus985465

Pipolarına nemli bezle masaj yapın. Kaka ve çiş yapmasını sağlar.
İyiki varsınız

Anonymus985465

Biberonu agžının yan tarafından çok yavaş verin. Dil hareket etmeli. Nefes borusuna kaçmasın

Warriorsans

Biberonu siz hiç sıkmayın onlar kendileri emmeli, umarım yaşarlar sağlıklı uzun mutlu bir ömürleri olsun

Suraemir

Biberonu hafif sıkıyorum zaten çok az geliyor bir damla tadını alınca gevelemeye çalışıyorlar sonra bi tutuyorlar güzel emiyorlar bırakıyorlar yine çiş kaka yaptılar şükür iyi gibiler canları yerinde hareket ediyolar tırmanmaya bile çalışıyorlar hayret

Anonymus985465

Yavrulara süttizu dan başka bir şey vermeyin..