Tüylerin Seyrekleşmesi

Chibi09

Kedimin sdece sağ tarafında tüyleri acayip seyrekleşti. Neden olabilir?

10 CEVAP

Trgt41

Yakın zamanda mama değiştiniz mi

Bmcurkus

Parazitten dolayı olabilirmi acaba.Düzenli oluyormu aşıları?

Cook

Bölgesel tüy dökülmeleri karaciğer kaynaklı olabilir,4 5 aydır kontrol edilmediyse bi biyokimya bakılsın bence

aslihan_e

Hiç dışarı çıkıyor mu? Kediler yara aldıklarında, tırnak darbesi falan, bir süre sonra o bölgelerdeki tüyler bu şekilde dökülüyor. Öyle değilse veterinerin görmesi gerek.

kedibabasi66

Kedimi bahçede beslerken kol üstünde bu tarz bir açıklık oluyordu. Bazı kedilerde tek bir noktada bölgesel tüy dökülmesi olabiliyor. Dökülen yerde tekrar tüyler çıkmaya başlıyor mu onu takip etmelisiniz. Tüyleri yeniden uzuyorsa ve açık yara yoksa sorun yoktur diye düşünüyorum.

aslihan_e

Büyük ihtimal hafif yara almış, biri tırmalamıştır. Eğer öyleyse yerine yeni tüyler çıkmaya başlar birkaç hafta sonra. Baktığım sokak kedilerinde hep öyle oluyor. Kendi kedilerim de kavga edince böyle dökülüyor bir süre sonra. Islak bezden değildir bence, bölgesel dökülme olmuş çünkü. Yine de ancak veteriner anlar sanırım tam nedenini.

Chibi09

Çok korktuğu için mebur kalmadıkça veterinere götürmüyorum çok fazla korkuyor ve aktarmayla gidiyoruz seslerden de korkuyor. Zaten o bölgedeki tüyler tıraşlanmış gibi muhtemelen çıkmaya başlamış bile. Çok teşekkür ederim hepinize tavsiyeleriniz ve bilgilendirmeleriniz için

SemaGucun

Strese bağlı da tüy dökülmesi oluyor ama sanki darbe almış gibi

Chibi09

Hayır degiştirmedik

Chibi09

Arada bahçede geziyor. Sadece tek tarafta var dökülmeler. O yüzden garip geldi. İslak bez koyuyordum altına havalar sıcak diye
Ondan olabilir mi sizce?