Haşlanmış Koyun Akciğeri, Kediler İçin Zararlı Mıdır?

Busranurr

Merhaba kedim için koyun akciğerini haşlayıp mama yapmak istiyorum. İnternette akciğerle ilgili bilgi bulamadım hep karaciğer yazıyor. Bilgisi olan yardımcı olursa çok mutlu olurum.

6 CEVAP

aslihan_e

Merhaba, akciğer yağlı olduğu için ya haftada bir ya da günlük tek küçük porsiyon halinde verilmesi öneriliyor. Koyun kalbinde yüksek taurin olduğu için o kediler için daha faydalı.

Warriorsans

Verilebilir diye düşünüyorum ama kesin bir şey diyemem

Busranurr

Peki sade vermek sıkıntı olur mu acaba karaciğerdeki gibi patatesli mi yapsam. Sizden başka kimse yazmamış. Içim rahat değil bu şekilde veremiyorum

BiciriginAnnesi

Kedinizi akciğeri sevmeye bilir önce bunu yazayım denediniz mi bilmiyorum

Ciğer verilebilir ama akciğeri bilmiyorum

Şöyle birşey buldum alıntıdır 👇
Ağırlıklı olarak bir kediyi ciğerle beslemek yanlıştır. Böylesi tek yönlü bir beslenme kedilerde ciddi sağlık sorunları yaratabilir. Ciğer A vitamini açısından çok zengin bir yiyecek olup aşırı tüketimi halinde kedilerin kemik yapılarında lezyonlara yol açar.

Akciğeri kıyma şeklinde çektirin tavada haşlayın
İçine bir kaç da et atabilirsiniz sadece akciğer olmasın diyorsanız patatesi de çok seven kedi ile henüz karşılaşmadım en azından şöyle dersem benim 3 kedime bir kaç kere patates hasladim bir kere bile yemediler

Bana soracak olursanız ben akciğer vermezdim kedilerime

Yine de siz bilirsiniz deneyin isterseniz

gece18

Akciğer zararlı demişlerdi bana.

KimJeongguk

Genelde kediler haşlanmış akciğeri sevmezler yiyemezler. Ciğeri çiğ de vermeyin parazit yapar çok kötü olur kedi. Akciğeri kediye değilde köpeğe verirseniz daha iyi olur onlar yiyor.