Kedide İç Parazit

akbas1

kediilerde iç parazit varken iç parazit tedavisi oluyor mu? Yoksa parazit olmadan önce mi tedavi yapılıyor?

6 CEVAP

aslihan_e

Parazit görmeseniz bile önlem amaçlı ilaç vermeniz ya da iğne yaptırmanız gerek. Normalde tabi ki iç parazit varsa ilaç verilir ama biz parazit olduğunu anlayana kadar kediyi hasta etme düzeyine getirebilirler ya da yumurtaları evimize saçılırsa biz kapabiliriz.

Warriorsans

İç parazit ilacı olan iç parazitleri öldürür, yumurtaları öldüremeyeceği için iç paraziti olan kediye ortalama 20 gün sonra tekrar iç parazit ilacı verilir. Bu uygulama önlem amaçlı 2 3 ayda 1 kedilere tekrarlanır

Warriorsans

Tenizol hap kullanıyorum

akbas1

İç parazitler için hangi ilacı kullanıyorsunuz

akbas1

Gebelik ve kızgınlık döneminde kullanılması doğru değilmiş diye okudum nasıl yapariz

aslihan_e

Kızgınlıkla alakası olduğunu sanmıyorum, ilk kez sizden duydum. Gebelikte iç parazit olduğundan emin olmadan vermeseniz iyi olur. Ona ancak veteriner karar verir.