Karma Aşı Hangi Hastalıklardan Koruyor

stellabennett

arkadaşlar karma aşı gençlik hastalığı gibi çok riskli hastalıklardan da koruyabiliyor mu

5 CEVAP

cat_expert

Hiçbir aşının yüzde yüz koruma oranı yoktur. Kedinizin bağışıklığı çok düşükse risk yüksek oranda devam eder. Geçmiş olsun.

rodisizasla

Evet bildiğim kadarıyla karma aşı 5 hastalıktan koruyor ve bu 5 hastalıktan biri de gençlik hastalığı.

Mirabonibon

Evet internete yazsanız göreceksiniz zaten

aslihan_e

5 değil 3. Calivirüs, kedi nezlesi ve gençlik hastalığı.

Anonymus985465

Eylül ayında 2 Karma aşısını da yaptırdığım evladıma gingivit teşhisi kondu. Sebebi Calica Virüs. Peki hani koruyordu!
3 günde bir 3 saatlik yol katediyoruz ve antibiyotik enjekte ediliyor. Bu sıcaklarda yolda yaşadığımız stres de cabası. Ayrıca dişetlerine işkence yapar gibi ilaç sürmeye çalışıyorum. Annesi ve kardeşi de aynı durumda. Daha 13 aylıklar.
Bir olasılık, aşıların nakliyede ve/veya klinikte soğuk zincirinin kırılmış olması.
Karma aşılardan sonra 8 yavru da kanlı ishal oldular. Aylar süren bir kabus.