Depresyonda Ki Kedi Ölmek İster Mi

Mehtaptuna

Mırmır depresyona girdi herhalde havalar sicakken kur yaptığı dişi bir kedi vardı ve benim bahçede sabah akşam beslediğim köpek o kediyi öldürdü maalesef ve kurtaramadik mirmir bu olayi camdan gordu mırmır camdan hep bakıyor caresizim köpeği besliyorum yavruları var ve beslerken de bakıyor bize iki gündür hizbirsey yemedi çok halsiz. Ölmek daha için mi yemiyor yada benim onu kopeklere verecegimi mi sanıyor bilmiyorum çok kötüyüm. Arada kaldım

6 CEVAP

ursaminor

Kediniz kaç aylık/yaşında?
Profilde yazana göre yalnızca 3 aylık oluyor. Bu da kur için çok erken bir yaş. O yüzden merak ettim.

Ama diğer konuda şunu diyebilirim ki hayvanların hepsinin duyguları var. Ve ister kur yapmış ister yapmamış olsun, gördüğü şeyden etkilenmiş olabilir. Ses en beteri. Sesleri de duymuşsa daha da çok etkilenmiş olabilir. Dikkatini dağıtıcı oyunlar oynayın. Ödül maması vermeyi deneyin. Ayrıca iştahsızlığı başka bir hastalıkla da ilişkili olabilir. Kesinlikle veterinerden destek almalısınız. Ama sorun yalnızca psikolojikse, iş size düşüyor.

SelinTuksal

Bir veteriner yardımı almalısınız. Hayvan psikologlarının da uazı ve açıklamalarını inceleyin.

Mehtaptuna

Veterinere gideceğim inan bu kaçıncı gidiş astımı var yeni düzeldi bu seferde bu çıktı. Yazıları okudum onlar biraz daha farkli depresyon türünden yazmışlar gece uyku yok artık bana akşamdan beri çok halsiz

Mehtaptuna

10 yada 12 aylık profil yanlış olmuş veterinere gidemedim aradım surup önerdi surup da icmiyor burada çok yağmur yağıyor ve arabam yok gideceğim yere gitmem için otobüse binmem gerekiyor ve iki vasıta degistirmem gerekiyor diye yağmurdan çıkamadım aklım bir milyon yaş mama kuru mama hicbirsey yemiyor hem taksi hem veterinere birden yetişecek parada yok çok kötü bir haldeyim

senazena

Ya şuan çok üzüldüm,başka bir arkaadaş bulmayı ya da etrafınızda tanıdıklarınızdan birinin kedisi filan varsa onunla buluşturmayı filan deneseniz olmaz mı

Mehtaptuna

Arkadaşlarım hepsi kedi den korkan cinsden keşke olsa kardeşim ile zorla tutup ağzına yaş mama vermek istedik ağzını kilitledi resmen somonlu yaş mama da yemedi son çare borç para buldum yarın taksiyle giderim sabah yazık bahçede ki sokaklara da yemek vermek zorundayım ama mırmır istemiyor.