3 Aylık Kedi Sanırım Enfeksiyonlu Ne Yapabilim Acilll ?

Pel11

yavru bir sokak kedisi. dün keyifsizdi sabahtan, akşamüstü saldı iyice kendini. yemek yemiyor hareketsiz yatıyor sadece. ishali de vardı dün. sanırım enfeksiyonlu. veterinerler kapalı. nasıl bir müdahale edebilirim ne tavsiye edersiniz ? şırıngayla azar azar sıvı beslemeye çalışıyorum.

4 CEVAP

Anonymus985465

Cumartesi kedimi veterinere götürdüm. Yarın da götüreceğim.
Bayramda da hizmet veren, 7/24 açık veterinerler var.
Lütfen vakit kaybetmeden veterinere götürün. Aksi takdirde yavrucağı kaybedebilirsiniz. Tecrübe ettim ve bu şekilde çok can kaybettim

Pel11

şehir merkezinde açık bir yer buldum kapanmak üzereyken yetiştim neyse ki. yoğun bakımda kalması gerek vücut ısısı düşük dedi veteriner. yavrucum perişan olmuş. hemen vitaminle deri altı serum verdi. giderken şoka girdi zaten ısısı düştüğü için. umarım iyi olur :(

miraytas

Veterinerler açılana kadar haşlanmış tavukla besleyin biraz da vitamin verin 1 2 gün daha idare eder sonra hemen veterinere götürün

aslihan_e

Onun acil seruma ihtiyacı var, ishali varsa vücudu sıvı tutamaz. Su verecekseniz bir litre suya bir çay kaşığı tuz bir çorba kaşığı şeker karıştırıp o sudan içirin. 7/24 açık veteriner vardır mutlaka.