Yavru Kedi Kuru Mamaya Alıştırma

feridertm

Yaklaşık 2.5 aylık kedim yaş mama dışında bişey yemiyor kuru mamaya nasıl alıştırabilirim yardımcı olursanız sevinirim

6 CEVAP

komurlolis

ben yaklaşık 1 buçuk ay boyunca her gün yaş mama kuru mama karıştırıp verdim. İlk başlarda yaş mama miktarı fazlaydı sonradan azalta azalta alıştı. Hiç alışmayacak gibi geliyordu, aç kalsa bile yemiyordu kuru mamayı. Bu yöntemi deneyebilirsiniz

feridertm

Deneyeceğim teşekkür ederim

Keyfimbilir

Royal canin babycat mamayı deneyebilirsiniz. Baya ufak taneli ve yağlı bir yapısı var, kolay yiyorlar. Şuan bende bulduğum hasta bir yavru kediye bu mamayı aldım hem severek yemeye başladı hem de baya kilo alıp toparladı.

Anonymus985465

Kediler etçil hayvanlar. Sadece fare ve kuş yemek isterler. Bütçeniz müsaitse ve Üçten fazla kediniz yoksa o masum Cana haşlanmış tavuk, hindi, yağsız kıyma ve haftada bir ciğer, balık, yumurta sarısı yedirebilirsiniz. Kaliteli yaş mama da yedirebilirsiniz.
Suzionline'daki kuru mama hakkındaki değerli bilgilerden ve yaş mama kıyaslamalarından faydalanın lütfen.
11 kedim olduğundan mecburen kuru mama da yediriyorum.
Kedinizin sağlığı ve ileride acı çekmemek, ayrıca bütçenizi de korumak için kuru mama önermiyorum.
Üçten fazla kedisi olanlar için; Kaliteli kuru mamada et oranı yüksek, ham kül oranı düşük olmalı ve tatlandırıcı, gluten, tahıl, katkı maddeleri içermemeli.
En kaliteli ithal mama olarak bildiğimiz kuru mamalarla beslediğim bir evladımı böbrek yetmezliğinden kaybettim. Kardeşi haftalarca tedavi gördü ve aylarca tıbbi üriner mama yedi ve tıbbi mama yemeye devam ediyor.

feridertm

@Hamlet ya keşke haşladığım eti tavuğu yese. Koklayıp gidiyor mama kabına koysam aç kalınca yese diycem kıyamıyorum aç kalmasına. Diğer kedim kuru mamayla büyüdü hiç bir şekilde zorlanmadım ne versen yedi buda böyle huysuz biraz bakalım deneyeceğim artık her yolu

feridertm

Çok üzüldüm bebişleriniz için :((