Kedim Kuru Mama Yemeyi Bıraktı

Troyeluna

Kedimin 4 gün önce tüyleri kırpıldı o gün kendine gelince kuru mama yedi ama sonra kustu ondan sonrada daha yemedi sadece yaş mama veya pişmiş et falan yiyor onun haricinde 4 gündür asla kuru mama yemiyor ne yapmalıyım

2 CEVAP

Selamlar, kediniz kendini o şekilde koşullayacağı için et ve türevleri vermeyin. Kuru mamayla iyi bir yaş mamayı karıştırıp onu yemesini bekleyin. Yemedikçe başka şeyler vermeniz mamadan uzaklaştırır.

Anonymus985465

Kediler etçil hayvanlar. Sadece fare ve kuş yemek isterler. Bütçeniz müsaitse ve 3ten fazla kediniz yoksa o masum Cana haşlanmış tavuk, hindi, yağsız kıyma ve haftada bir ciğer, balık, yumurta sarısı yedirebilirsiniz. Kaliteli yaş mama da yedirebilirsiniz.
Suzionline'daki kuru mama hamkındaki değerli bilgilerden ve yaş mama kıyaslamalarından faydalanın lütfen.
11 kedim olduğundan mecburen kuru mama da yediriyorum.
Kedinizin sağlığı ve ileride acı çekmemek, ayrıca bütçenizi de korumak için kuru mama önermiyorum.
K
3ten fazla kedisi olanlar için; Kaliteli kuru mamada et oranı yüksek, ham kül oranı düşük olmalı ve tatlandırıcı, gluten, tahıl, katkı maddeleri içermemeli.
En kaliteli ithal mama olarak bildiğimiz kuru mamalarla beslediğim bir evladımı böbrek yetmezliğinden kaybettim. Kardeşi haftalarca tedavi gördü ve aylarca tıbbi üriner mama yedi ve tıbbi mama yemeye devam ediyor.