Yavru Kedim İçin En İyi Mama

irmtnc3

Merhabalar 27 nisan doğumlu olduğunu tahmin ettiğimiz annesiz bir bebeği royal canin süt tozu ile büyüttük şimdi de royal canin mother&baby mamasını yiyor yaklaşık 2,5 aylık dişi bir smokin Artık kitten mamaya geçicez ancak hangi markadan devam edeceğime kararsızım Anne sütü içmediği için daha kaliteli beslemek istiyorum
Aklımdaki markalar
N&D
Proplan
Royal canin
Exclusion
Brit care
Bu markaların kitten olanı kullananlar olumlu olumsuz deneyimlerinizi paylaşır mısınız?
Şimdiden teşekkür ederim 🐾

7 CEVAP

Palyaco

Yavru mamada exclusion RC kitten tavsiyemdir nd eski nd deyil brit care ishal problemi 10 kediden 8 inde

Superisi814

Merhabalar,
Size de malumdur ki yavru kedilerde bağışıklık sisteminin güçlü tutulması ciddi derecede önemlidir . Bugün Avrupa ve Amerika ciddi oranda fabrikasyon kuru mamadan kacinmaktadir.Daha çok çiğ besleme, ev yapımı ya da konserve yaş mama ile kedi ve köpeklerini besliyorlar.Cig besleme için ülkemizde gerekli koşullar hazırlanmaya bilir, belli sıcaklık altında dondurulması gerektiği kadar, et türevinde çeşitlilik önemlidir .Elinizden geldiği kadar en azından evde kendiniz hazırladığınız yaş mamalar ile besleyin.Ben sokak kedilerin dahil yavruluk dönemlerinde elinden geldiğince et çeşitleri yedirdim.Keske sadece bu şekilde besleyebilsem.Yogurt ya da kefir de besinlerini eklemeyi unutmayın.
İlle de kuru mama ise seceneginiz Proplan bazı kedilerde yağlanma yapmaktadır.Bilginizde olsun

BiciriginAnnesi

N&D ocean morina karides balkabağı kavun kitten

Proplan kitten

Bebekliğimizde royal canin kitten kullandık , beş altı ayı devirince proplan somonluya geçiş yaptık ikisindende memnunum oldukça…

irmtnc3

Teşekkür ederim @Palyaco

Warriorsans

N&d ocean serisi kitten mamasından memnun kaldık içerik başarılı kaliteli bir mama tavsiye ederim. Tadını da severek yiyorlar

Anonymus985465

Çoook şirin Canlar.

Kediler etçil hayvanlar. Sadece fare ve kuş yemek isterler. Bütçeniz müsaitse ve Üçten fazla kediniz yoksa o masum Canlara haşlanmış tavuk, hindi, yağsız kıyma ve haftada bir ciğer, balık, yumurta sarısı yedirebilirsiniz. Kaliteli yaş mama da yedirebilirsiniz.
Suzionline'daki kuru mama hakkındaki değerli bilgilerden ve yaş mama kıyaslamalarından faydalanın lütfen.
11 kedim olduğundan mecburen kuru mama da yediriyorum.
Evlatlarınızın sağlığı ve ileride acı çekmemek, ayrıca bütçenizi de korumak için kuru mama önermiyorum.
Üçten fazla kedisi olanlar için; Kaliteli kuru mamada et oranı yüksek, ham kül oranı düşük olmalı ve tatlandırıcı, gluten, tahıl, katkı maddeleri içermemeli.
En kaliteli ithal mama olarak bildiğimiz kuru mamalarla beslediğim bir evladımı böbrek yetmezliğinden kaybettim. Kardeşi haftalarca tedavi gördü ve aylarca tıbbi üriner mama yedi ve tıbbi mama yemeye devam ediyor.