En Etkili Diş Bakımı Hindistan Cevizi Yağı

Warriorsans

İlk öncelikle belirtmem gerekir ki 2 kedimde de gingivit var o yüzden ağız bakımları çok önemli bizim için.

Bir süredir hindistan cevizi yağı ile dişlerini fırçalamaya başladım (4. fırçalamayı az önce yaptım) diş macunları yada diğer ağız bakım ürünlerinden alamadığım etkiyi hindistan cevizi yağından aldım gözle görülür şekilde bu kadar kısa sürede fark yarattı.

Ağız kokuları oluşmaya diş etleri kızarmaya başlamıştı ara ara başımıza geliyor bu. Hindistan cevizi yağı bu sorunu hemen çözdü az önce dişlerini fırçalarken diş etlerinde kızarıklıktan eser kalmadığını gördüm.

Ağız kokuları fırçalama esnasında yok oluyor hindistan cevizi kokuyor ama birkaç fırçalamadan sonra temelli ağız kokuları bitti

Tadından nefret etmediler hatta birkaç kez kendileri yaladı bu da fırçalama konusunda kolaylık sağladı

Oda ısısında sıvılaşıyor ama kavanozun alt kısmı tam macun kıvamında oluyor o kısımdan fırçaya alıyorum ve fırçalaması kolay oluyor bu sayede

Kısacası kesinlikle tavsiye ederim içeriği saçma sapan olan etkisiz diş macunlarındansa hindistan cevizi yağı mucizeler yaratıyor en azından bir deneyin derim.

Ben doğal soğuk sıkım hindistan cevizi yağı kullandım

DİKKAT bazı kedilerde alerjik reaksiyonlara neden olabiliyormuş veterinerinize sormadan kullanmayın derim

15 CEVAP

Mirabonibon

Ucundan hafif süreceğim bir sorun olursa kullanmam biz de de aynı sorun var ama fırçalatmıyor resmen bana tıslıyor kaçıyor tokat atıyor :)

simbakedi

benimki o kadar nefret ediyor ki bundan... çok denedim ama ağzına sürdüğüm gibi kedi ortadan kayboluyor

komurlolis

diş fırçası olmadan pamuk tarzı bir şeyle de yapılır mı acaba 🤷‍♀️ teşekkürler bu arada :)

Superisi814

Selamlar,
Gingivit bizim sılada da var. Çok ünlü ürünlere kadar denedim Hiç fayda etmedi.Bizde diş fırçalamak imkansız, anında kafa göz dalıyor bana 🤦 Dişi çekildiği zaman kullandığım bir üründe hindistan cevizi yağı vardı.Bu nedenle arada uyurken parmağımla dişlerine sürüyorum.Aninda tepki veriyor evet ama faydasını gördüm.Bunu yapabildiğim sokak kedilerine de yapıyorum.Birinin yeni başlayan gingivit geçti.Kendi sipamdaki ise ömür boyu gecmiyecek cinsten olduğu için, bu şekilde ilerliyoruz.
Bu arada mantar tedavisinde de kullandım , hindistan cevizi yağı , kokusundan nefret etmişti mantarlı kedi.İsrar ettim bir kaç ürün kullanıyordum ve toparladı.
Herkes faydalansın diye eklemek istedim.

Warriorsans

@mirabonibon bizimkilerde aşırı saldırma huyu yok jelibonu kucağıma alıp ensesinden tutup dişlerini fırçalıyorum duruyor öylece ama şansta işler çok zorlaşıyor yine de az çok yapabiliyorum. Tavsiyem ilk başta makyaj pamuğuyla başlayın ve uyurken yapın o zaman tepkileri daha az oluyor

Warriorsans

@superisi814 bizimde malesef gingivitleri ömür boyu kalacak. Bence en önemlisi bağışıklığı yüksek tutmak işte o zaman gingivitleri geçiyor bizimkilerin. Mantar tedavisinde de işe yarayabileceğini hiç bilmiyordum güzel bir bilgi oldu

Mirabonibon

Teşekkür ederim tavsiyeniz için. Bizimki daha önce veterinerde diş ile ilgili tedavi oldu ondan dolayı olduğunu düşünüyorum ama biraz önce en arka dişlerine kadar crystalin ile fırçaladım çok çok şaşırdım izin verdi ben de fırsat bilip iyice fırçaladım evde hindistan cevizi yağı var ama ben yeni alacağım kedim için ayrı olsun gelince de deneyeceğim teşekkür ederim tekrardan

Warriorsans

@mirabonibon rica ederim umarım iyi gelir 🤍

irmtnc3

Petchefin Hindistan cevizi yağı bi tık pütürlü bu da diş temizliğinde daha fazla etki etmesi sağlıyor Biz gazlı bezi parmağımıza sararak yapıyoruz En son diş temizliği bitince cleapetin spreyini ağızlarına sıkıyoruz ağız kokusunu engellemek için

Warriorsans

@komurlolis tabi ki yapılabilir bende eskiden her şeyi makyaj pamuğuyla yapıyordum kedileri alıştırmak için de kolay oluyor ama yağı emecektir o yüzden bolca almak iyi olabilir sanırım

Warriorsans

@simbakedi bizimkiler de macuna falan nazaran tadını sevdi bile diyebilirim her kedi bambaşka gerçekten 😸

Warriorsans

@irmtnc3 taneli olması daha etkili olabilir gerçekten ama fırçayla yeterli geldi bizimkilere bu hali de. Cleapet spreyi bende duymuştum güzel bir ürüne benziyor 😻

Casperbeyy

Merhaba,ben de geçen gün e bebekten parmak diş fırçası aldım.başlayacağım fırçalamaya.siz hindistan cevizi yağını nerden alıyorsunuz?Katkısız olsun istiyorum.Aktarlarda bulabilir miyim acaba ?

kedibabasi66

Kedinin ağzına zeytinyağı sürüncede koku gidiyor. Burda amaç kokuyu gidermekse yağ kullanmak doğru. Fakat yağlar diş etlerine iyi gelir, canlılık verir ama dişleri düzeltmez. Yağı diş diplerinde bıraktığınızda çürüme olur çünkü bu canlar ağızlarını gargara yapamıyor.
Şu öve öve bitirilemeyen matatabi çubuğuna 60 TL verip çöpe atınca anladım ki böyle arayışlara girmektense biraz daha para ekleyip dişleri tek tek temizlettirmek daha mantıklı.

Palyaco

Bizimkide surdurmez cok zor o yüzden dr natures dental kullanıyorum çok memnunum dis eti ve dişler cok iyi geliyor 2 litre su pinarina 8 fis sikiyorum