Kedi Piresine Çözüm

Nursemakpln

Evde baktığım kedimi ara ara dışarıya çıkartıyoruz bu yüzden pirelendiğini farkettik. Kendisini tarattırmıyor, yıkatmıyor ve tasma kullanmıyor. Sürekli temizlemeye çalışıyoruz ve ilaç da kullandık ama fayda etmedi. Sanki pireler her gün çoğalıyor. Neler yapabiliriz, hangi ürünler kullanılabilir?

2 CEVAP

Warriorsans

Güçlü bir pire damlası (broadline, stronghold gibi) yapılmalı. Normalde kedi pire tarağı önerirdim ben hep o şekilde kurtuluyorum pirelerden ama taratmıyorsa zor. Aslında benim kedim de taranmayı sevmez ama yemek yerken yada uyurken özellikle boyun kulak arası kuyruk başlangıcı gibi yerleri tarayıp kontrol ediyorum. Ful pireli hasta bir kedi almıştım eve tedavisini yapmak için onu da pire tarağıyla düzenli tarayarak temizledim şimdi 1 tane piresi yok

cibvesushi

Dış parazit aşışı işe yaramıyor mu? Biz de müstakil bir evde oturuyoruz ve kedimin hiç pirelendiğini hatırlamıyorum. Dışarıda sevdiğim kedilerden bazen kendimde bulurum mesela ama kedimde barınamıyorlar :)