Malt Birkaç Ay Kullanıldıktan Sonra Ara Mı Verilir

stellabennett

arkadaşlar birkaç yerden malt birkaç ay (3-4) kullanıldıktan sonra bir süre ara verilir sonra yine devam edilir diye okudum bu doğru mu her kedi için böyle yapılması mı gerekir

12 CEVAP

Palyaco

Ben 1 buçuk yıldır hergun veriyorum az verin hergun verin 3cm

Superisi814

Malt kullanımı burada çok yoğun.Bildigim kadarıyla böbrek ve karaciğer yorabiliyor. Bunun için veteriner hekiminize danışın derim. Doğal ürünlerde bile ara verebiliyoruz, bu nedenle bence hiç bir ürünü ara vermeden ya da her gün kullanmak çok doğru değil.

cat_expert

Kediniz tüy döküyorsa ve kendini yalıyorsa malt vermeyi bıraktıktan 3-4 gün sonra tüy birikimi başlar 1 hafta 10 gün sonra da birikim kaynaklı kusmalar başlar. Yani ara verilmeden kullanılmaya devam edilmeli, tüy dökümü yoğun ise ve kusma varsa hergün 2 cm, tüy dökümü az ise haftada 3-4 kez verilebilir.

stellabennett

@Palyaco ben haftada 3 kere ve 3 santimetre olarak veriyorum siz kedinizde herhangi bir problem gördünüz mü

stellabennett

@Superisi814 siz ne kadar miktarda kullanıyorsunuz

Deniz1741

Bende çok uzun zamandır nerdeyse her gün veriyorum. Bir problem yaşamadım.

stellabennett

@cat_expert tamam çok teşekkürler

stellabennett

@Deniz1741 hangi markayı kullanıyorsunuz

Deniz1741

Zoovital kullanıyorum. Öneririm.

stellabennett

@Deniz1741 internetten mi alıyorsunuz eğer öyleyse hangi siteden acaba

Lils

Hususlar blog instagramda yazmıştı böyle bir şey. Bence 15 gün verip 15 gün mola vermek tarzı bir şey olabilir. Ben tüy dökme dönemlerinde veriyorum sadece

Superisi814

Benim ne kedim ne de sokak kedilerin tüketiyor, bir çok marka da denedik.Ancak veteriner hekiminize sorduğumda , kullanmama gerek yok demişti, bizimkinin sağlık durumlarından da olabilir .
Kedim 5 yaşında bir kez küstü şimdiye kadar, zehirlenme dolayısıyla..Ben Malta karşı değilim . Hatırlıyorum bir arkadaş bir zaman kedisini kaybettiğinde , malt macunun kedi böbrek gördüğünü da söylemişti, hekiminden öğrenip.Bence hekiminize danışın