Pro Plan Somonlu İle İlgili Önemli: Tehlikeli Kimyasal İçeriyor

teo33

Öncelikle sizi de uyarmak istedim, elinizdeki bu mamalarla ilgili.

Aksi gibi 3 paket almıştım stoklamak için, A- mazn paramı iade ediyor; ancak aldığım diğer siteler bunu yapacak mı meçhul!
Acaba hangi STK'ları kapsıyor bu problem, orayı tam anlamadım. Eğer bir bilginiz varsa, yazarsanız sevinirim.

Bugün A mazo n'dan aldığım email:

"406-8105320-3023527 Siparişinizle ilgili önemli bir mesaj

Fransa'nın tehlikeli ürünler için Uyarı Sistemi (Rappel Conso) ******.com.tr üzerinden satın alınan ürün için belirtilen bir ürün güvenliği bilgisine sahip. Ürün şu tehlikeli maddeyi içeriyor olabilir: tehlikeli kimyasallar.

Ürün adı:
PRO PLAN® Sterilised Somonlu Kuru Kedi Maması 3 kg

Bildirimden etkilenen ürün parti kodları:
1324091108, 1324091104, 1325091106

Bildirimden etkilenen ürün son kullanma tarihleri:
31/05/2023"

9 CEVAP

miabia

Dikkatli olun ve farklı bir marka mamaya geçiş yapın ne olur ne olmaz

teo33

İlginç olan, Fransa'da numarasına bakılmaksızın şu tarihlerdeki tüm kısır somonlularla ve diğer 2 çeşitle ilgili geri çağırma olmuş görünüyor (https://bsetours.com/consumption-potentially-dangerous-cat-food-recalled-everywhere-in-france/). Şirket savunma yapmış sitede yazılama göre ama Fransa aldırmamış, toplatıyor. Kısaca bu ürünler güvenli değil görünüyor LOT numaralarından bağımsız olarak...

– PURINA ONE Junior from 1 to 12 months, made with selected chicken, sold in 1.5kg packs between December 18, 2021 and April 13, 2022;

– PURINA PRO PLAN Original Kitten 1 to 12 months, rich in chicken, sold in packs of 3kg, 10kg and 400g between November 20, 2011 and April 13, 2022;

– PURINA PRO PLAN Sterilized Adult 1+, rich in salmon, sold in packs of 10kg + 2kg offered, 3kg and 400g between November 20, 2011 and April 13, 2022;

cat_expert

Ucuz yırtmışım.

Mart ayında 1 adet 1.5 kg 1 adet 3 kg almıştım ama somonlu değil morina ve alabalıklı olanından.

https://imgyukle.com/f/2022/07/12/VK5gPh.png

miabia

Dikkatli olun ve farklı bir marka mamaya geçiş yapın ne olur ne olmaz

teo33

Evet öyle yapacağım.

Allahtan Hindili kullanıyordum son 6-7 aydır ve hindilier bittiğinden; somonluya geçiş yapıyordum 5 güne...

Pro plan dışında iştahlı yediği mama da bulmak da zor; işimiz iş şimdi. Hof.

cat_expert

Bunlar bittikten sonra aroma değiştirmek için somonlu'ya geçiş yapmayı düşünüyordum fakat kedim çok hızlı kilo alınca nd'ye geçiş yaptım, ucuz yırtmışım.

Superisi814

Arkadaşlar
Kedilerin işi riske atmayın.Diger manalara da geçmiş olabilir .Evet mamalar pahalı ancak riske atmaya değer mi ? Üstelik iç organlarda sorun çıktığında gözle göremezsiniz.Veterinerim asla kullanma dediği için hiç denemedim bile .Bir çok arkadaş veterinerleri suçladı, demek ki onlarin da bir bildiği varmış Proplan kullanmayın derken . lütfen hafife almayın is konuyu..

teo33

Nestle'nin açıklamasına göre Fransa'dan çekiyorlar ürünü; ama Türkiye'den çekmeye gerek duymuyorlar. İnanılmaz gerçekten! Hem de bu kadar kusma şikayeti varken...

Pro plan'ın hiçbir ürününü almamalıyız, bize açıklama yapacak kadar bile değer vermeyip, Fransa'dan 3 farklı mamayı geri çekmek ne demek oluyor!?

https://www.diken.com.tr/turkiyede-de-satilan-kedi-mamalarinda-tehlikeli-kimyasal-bulundu-derhal-imha-edin/

Palyaco

Hiç kullanmadım saten glutenli mama vermiyorum