Erkek 5 Aylik Kedi Arada Cevreye İsiyor

MsBidik

5 aylik erkek kedi var evimde arâda havlu kumaş veya koltuga falan işiyor. Bunu nasil engelleyebiliriz

6 CEVAP

ozge1985

İşaret bırakmaya başlamış

KimJeongguk

Merhaba eğer kızgınlık belirtileri yoksa bir şeye sinirlenip sitem ediyor olabilir. Kediyi sinirlendirmiş olabilirsiniz. Tekrar etmesine izin vermeyin yoksa huy edinebilir.

Superisi814

5 aylık bazı erkek kediler işaretlemeye başlar alanını.Bedenen uygun oldugunda kisirlastirin.
Şimdilerde ise sirke, karbonat vb ile temizleyin ..

MsBidik

Tesekkur ederim. Ancak hicbir kizginlik belirtisi yok agresifligi falan da yok

BiciriginAnnesi

5 aylık hatta 5.5 aylık erkek kediler kısırlaştirma için uygundur işaret bırakmaya başladı ise bunu huy olarak edinecek ve sürekli tekrar edecektir yakın zamanda kısırlaştirma ameliyatını yaptırın erken işaretlemeye başlamış kizginlik belirtilerini de yakın zamanda gösterecektir ev de başka kediniz var mı bilmiyorum ama biraz da onun etkisi olabilir

achilleos

Benim kedim de aynı şekilde bu aylarda başlamıştı ve sonrsaında kızgınlık belirtileri gösterince hemen kısırlaştırdık, her yere çişini yapmaya başlamıştı :(