Kedi Kızgınlıkk / Acil

efruzg

15gün aralık bile olmadan kedim kızgınlığa giriyor ilk defa girdiğinde çok kolay atlattık çok sevindim ama bi iki seferdir sürekli miyavlamalar babamı rahatsız etmeler başım bu konuda felaket dertte babam artık rahatsız olmaya başladı uyanıkken sürekli yanında bağırıyor sürtünüyor uyuyorkende kafasından inmiyor:(( uyutmuyor.. odaya kapatıyorum biraz oynatıyorum kapıyı kapattığım için kapıya geçip tekrar başlıyor ne yapacağımı şaşırdım internette senede bir kaç kez olabileceğini okumuştum ama benim kedim 15gün olmadan sürekli tekrarlıyor:( daha henüz 6aylık veteriner kısırlastıralım dedi ama henüz çok küçük .. psikolojik olarak babama gidiyor olabileceğini düşünüyorum normalde hayatta yanına yaklaşmaz tıslardı :(

30 CEVAP

efruzg

Sık sık girmesinin sebebi ne olabilir ?

emrezrtrk

bilmiyorum ama benim kedimde olsu ilk defa 1 hafta sürdü.bazı kızkınlıglar bir yılda sürüyormuş

efruzg

15gün olmadan bir oluyor ve 3,4gün sürüyor

efruzg

Babam sürekli eve kapattın hayvanı bırak diyip duruyor bizimkide inadına babama gidiyor o dönemde :( :(

mhtpyldz

Kısırlaştırın

senazena

Kısırlaştırmak en iyi seçenek gibi gözüküyor,kedi dişiyse daha erken kızgınlık dönemine girer diye biliyorum

efruzg

hemen soruya kısırlaştırın diyen çıkacağını biliyordum ama bizde biliyoruz fakat KÜÇÜK sorudada belirttim 6aylık ..ufak kısırlastırmak istemiyorum.

efruzg

Oynatıyorum fakat babam gelince ipler kopuyor nafile direk yanına kaçıyor getirip odaya koyuyorum bağırıyor azıcık oynayıp çıkmak istiyor:(((

bozkir

Kisirlastirilamayacak kadar kucukse neden kizginliga girdi ? Bircok kurulus kizginliga girmeden kisirlastirin diyor(5 aydan once)

bozkir

ben fikrimi soyluyorum siz de soyleyin sorun nedir anlayamadim???

efruzg

Lütfen....uzatmanıza gerek yok..

efruzg

Herkesin kendi fikri sizede teşekkür ederim :)

bozkir

O zaman teşekkur ettigin insana soyle bana bulaşmasin

Rica ederim efruzg veterinerinle gorus oyle kisirlastir:)

zeynepgurgen

O halde meşhur makalelerinize göre son 20 gününüz.