Kedisi Proplan Yiyip Hastalananlar

Gunesyildirimm

Proplanla ilgili olayları hepiniz biliyorsunuzdur diye düşünüyorum. Kedisi bu mamayı yiyen ve hastalandığını hatta öldüğünü söyleyen bir kaç kişi gördüm ama bu doğru mu, doğruysa da yüksek bir oran mı diye merak ediyorum. Aranızda bu mamayı kullanan varsa kedisinde bir sorun var mı ya da her şey yolunda mı paylaşabilir mi? İnsanlara da bir kılavuz olur böylece.

20 CEVAP

eessmmaa

Benim kendimde de pro plan yediğinde kusmaları oluyordu farklı bir mamaya geçince kusma falan olmadı

Lokumcukk

Ben kullandım ishal sorunu oluştu hala geçmedi

komurlolis

benim kedim de asla kusmamıştı 4-5 ay önce proplan 1.5 kiloluk paket almıştım denemesi için çok beğenmişti hatta kendi mamasını reddedip onu yemişti ve 3-4 kere kusmuştu. nedeninin proplan mamadan olduğunu hiç düşünmemiştim ama öyleymiş demek ki neyse ki daha fazla almamıştım

Gunesyildirimm

Bu arada a ma zon hariç h e p si b u r ada ve tr e n d y o l dada iade almışlar proplanı. Mark a m a m a da iade aldı diye okudum bir yerde. Bence aldığınız siteyle iletişime geçip iade talep edin.

Linahan

Profilimde daha önce de soru açmıştım.. Proplan tavuk kitten yedikten sonra kedimde yaralar açıldı. Mantar zannedip ağır vet ilaçlarıyla daha beter halsiz hale gelmişti ki allah'ın izniyle yavrumu toparlayabildik..
Kesinlikle bir kötülük var bu markada.. daha önce yediği tavuklarda hiçbir şey olamamışken 2 günde mahvetmişti hayvanı.. bir daha assla kokusunu bile duymadık pro planın

Superisi814

Merhaba,
Ben kullanmadım hiç .Arkadaşım kedisine yavruyken kullandı , kısırlaştırma esnasında bütün iç organları yağlanmış, acilen mama değişimi oldu.
Bu son haberin verdiği zarar zamanla açığa çıkabilir, daha önce benzer süreç yaşadım.
O yüzden şimdi net oranı anlatamayabilirim kedi sahipleri olarak..

Merhaba benim kızım 2 yaşında 7 aylıkken başlamıştık proplana düzenli olarak kusuyor 2 haftada bir şeklinde doktorumuz sorun olmadığını söylemişti mamaya aşırı güvendiğinden aklıma bile gelmedi değiştirmek.bazı kediler sık kusar makaleleri okudum tüy yumağını çıkarıyorlar vs. Bazı kusmuklarında tüy yumağı var evet ama son aldığım mamada sarımtrak safra kustu iki kez. Bu ay saklanmaları çoğaldı. Bir hastalık belirtisi yok kusmasından başka ama mamayı derhal değiştirdim duyar duymaz. Artık güvenim kalmadı.seri numaraları uyumlu değil bozuk mamalarla evdekinin ama güvenim sıfır .

ceyseuta

Kusma sorunu vardı somonluya geçince.

ceyseuta

Hangi mamaya geçtiniz?

Lokumcukk

Normalde yetişkin mamasını kullanırken hiç sorun yoktu kedimi yeni kısırlaştırdım proplan balıklı kısıra geçti yavru kedimde arada onun mamasından yiyordu sanırım ondan kaynaklı yavru kedimdede diğer kedimdede ishal sorunu var ama yavru kedimdeki bir ayı geçti hala düzelmedi mamadan olduğunu düşünüp zaten değiştirdim mamasını proplanda paketinde duruyor ********dan almıştım iade alacaklarınıda sanmıyorum

Mirabonibon

Benim kedim normalde kusmaz ama geçen kusmuştu anlam vermemiştik veterinerden gelmiştik hiçbir sorunu yoktu sanırım bu yüzden

ranaugur

Benim kedimde proplan somonlu mama yiyordu ama haftada 1 kere kusuyor sindiremediği için ve tüy yumağı olarak bu haberlerde cıkınca mama değiştirdim advance deneyeceğim şimdi

Leon23

Bizde 3 kg proplan almıştık h e p si b u r a da dan müşteri hizmetleri 14 günü gectigi için iade almadı maalesef bizimde bugün haberimiz oldu proplan mamanın kabını attigim için seri numarasına vs. Bakamadık fakat mamayı vermeyi kestik bu sabah kustu böyle bir durum nasıl olur bilmiyorum daha kötüsü de olabilirdi

ceyseuta

Şimdi hangi mamayı kullanacağız var mı aydınlatacak?

gece18

Kedim acana ve aromalarıyla büyüdü. Gastro sıkıntısı yaşadık klinik hills maması kullandık o da 1 ay. Sonra proplan kuzuluya geçtik. Nisandan beri proplan kullanıyoruz. Daha yeni hindiliye geçtik. Severek iştahlı tüketiyor, herhangi bir kusma durumuda yaşamadık. Ama ne olursa olsun bu haberlerden sonra kullanabileceğimi düşünmüyorum artık.