Kedım Çalındı!

Dsa

Herkese iyi akşamlar. 2 yaşında olan dişi kedim 2 gün önce sabaha karşı evimin bahçesinden çalındı. Çalındı diyorum çünkü kedim bahçede uzaklara kadar gitmezdi, kendi bölgesinde gezip gelirdi. 2 gündür yok. Biri alıp gittiyse evine geri döner mi kedi sahipleri?

6 CEVAP

DogaM

Kısır kediler de çiftleşmek isteyebilir. Belki bu yüzden kaçmıştır. Ya da tasmalıysa birisi evden kaçmış ya da atılmış zannederek almış olabilir. Eğer cins değilse kimsenin çalacağını sanmıyorum.

Dsa

#sutunannesi kedimin sokaklarda başıboş dolaştığını da nereden çıkardınız? Tabiki de kedi doğası bahçede doğada gezip dolaşacak bu kedimizi bahçede başıboş bıraktığım anlamına gelmez. Siz kedinizi evden çıkarmıyor olabilirsiniz, ben bir hayvanın eve hapsedilmesine çok karşıyım. Sokaklara biraz alışık olması gerekir. Benim kedim gezerdi gezerdi saati saatine geri gelirdi. Ama etrafta düşüncesiz insan o kadar çok ki, sahipli sahipsiz sorgu sualsiz alıp gidebiliyor.

martha

çalındığını sanmıyorum. sahipsiz sanan birisini sahiplenmek istemiş olabilir ya da kızgınlığa girmiştir kedi.

Dsa

Kedim kolyeli. Boynunda sahipli olduğuna dair kolyesi vardı. Kızgınlığa girmesi imkansız 4 ay önce kısırlastırmıstık.

Dsa

Veterinerim kısır kedi çiftleşmek istemez dedi. Çok güvendiğim ve işinde başarılı bir vet. Kedim hala dönmedi. Çok sevecen bir yapısı vardı. Götürseler bile kendisi gelir mi?

Sutunannesi

Sahipli bir kedinin başı boş sokakta dolaşması maalesef doğru değil. Keşke gözetiminiz Altında çıkarsaydınız ben kendimi tek başına balkona bile çıkarmıyorum. Biri almış olabilir, erkek kediler küsürler de çiftleşşmek ister bu veterinerin yapacağı bir şey değil yaratılışları bu şekilde. Eğer biri aldıysa evden çıkarmazsa kediniz gelemez. Başka bir kedinin peşine de takılmış olabilir. Kötü ihtimaller getirmek istemiyorum ama sokakta caddede bir sürü araç var ve hepsi de bilinçsiz insanlar. Yani bir sürü ihtimal var ama umarım döner kediniz geri