Kedi Kumu

mypet18

kedi kumunu ne sıklıkla kürekle ne sıklıkla komple temizliyorsunuz ? bazıları her gün ban mesela 2 günde bazıları 3-4 günde bir kürekle ben 2 haftada bir kumunu komple değiştiriyorum bazıları haftada bir bende karasız kaldım ne sıklıkla değiştireyim

5 CEVAP

Elifinkedileri

Bence gunluk temizlemelisiniz kimse pis bir tuvaleti tekrar tekrar kullanmak istemez ister çiş olsun ister kaka hem onun hijyeni acisindan da en iyisi bu olur hergun zaten temizlerseniz haftada bir de kumu temiz bir posete koyup kum kabini yikayip tekrar dokebilirsiniz 2 hafta kullanabilirsiniz kumu maddi olarak da daha avantajli

kurban1525

Tuvalet sıklığına göre bakabilirsiniz. Ben 2 günde 1 temizlik yapıyorum haftada bir kumunu yeniliyorum. En doğrusu da bence böyle olanı

Antibakteriyel kum olunca problem olmuyor haftada 1 tamamen dokuyoruz gunluk icini temizliyoruz

kurban1525

1 günde 2 diyecektim :) benimki geceleyin kakasını yapıyor o yüzden sabah kalkınca ve akşam yatmadan mutlaka temizliyorum 2 haftada bir kumunu yenilersen de iyi olur kumun derecesi de önemli benimkisi kazıyor dibi görünce başka yeri kazıyor dibini görmemeli kazarken :)

Berilyum

Merhaba mypet18,
Ben de 2 günde 1 kürekle temizliyorum. 15 günde 1, bazen 3 haftada 1 kumunu tamamen değiştiriyorum.