Zayıf Anne Kedi

Dilakeee

Sokakta anne kedi ve 4 yavrusunu besliyorum. Kediler 3 aylık belki daha fazladır emin değilim. Anne kedi hala emziriyor ama beslemeye başladığımdan beri aşırı zayıfladı. Hala emzirmesine bağlı olabilir mi ? Yavru kedi maması yiyor o da ama hiç kilo almadı zayıflıyor aksine

12 CEVAP

aslihan_e

İç paraziti vardır %90

Esrakaya12

aslihan_e dediği doğru benim kedimde öyleydi sokaktan aldığım için parazit ilaçı yaptırdım iyi kalite ve içeriğe sahip mama verdim toparlandı.

Warriorsans

Çoğu iç parazit hapı hamile kediye bile verilebiliyor

KimJeongguk

Vitamin takviyesi ve tahıllı mama kullanabilirsiniz geçmiş olsun. Sağlıkla büyüsünler.

Dilakeee

İç parazit hapı var ama emzirdiği için sorun olur mu versem

Warriorsans

İç parazit hapı verebilirsiniz ama kilosu 2,5 kg altındaysa (hapa bağlı genel bahsediyorum) çeyrek tablet verilmeli. 10 gün sonra tekrar verilebilir büyük ihtimalle yoğun iç paraziti vardır. Ayrıca vitamin takviyesi de yapabilirsiniz.

Warriorsans

Tenizol verilebiliyor

Dilakeee

Evet tenizol var elimde de verilebiliyorsa sevindim. Çok zayıfladı gerçekten çeyrek versem işe yarar mı acaba kilosundan tam emin değilim

Anonymus985465

Lütfen veterinere götürün.

Palyaco

Bol bol yasmama ile beslenmeli emzirdigi için anne ve yavru mamasi emziren anne kediler icin

Esrakaya12

Veterinere götüremiyorsanız tavuk haşlayın patates kabak havuç hangi sebze varsa haşlayın sebzeleri püre yapın tavuğu didikleyin karıştırın az suyundan koyup verin yesin ben kedilerimin bağışıklığını böyle güçlendirdim benim de anne kedim var böyle böyle kilo aldırıp güçlendirdim

Esrakaya12

Yavrulara da verilebilir onlarında bağışıklığını güçlendirirsiniz