Kedimin Ağzı Kokuyor

stellabennett

önceden ağzında yara vardı sprey kullandık geçti ve dişlerinde bir problem olmadığını söyledi veteriner ama şu sıralar ağzı kokuyor öyle aşırı bir koku değil ama yine de var yani ağzına bakıyorum herhangi bir problem yok bu arada dişlerini fırçalıyorum (aslında çok zorlanıyorum arkadaki dişlerini neredeyse fırçalayamıyorum asla izin vermiyor) ve diş sağlılığı için ödül mamaları falan veriyorum ağzının kokmasının sebebi iyi fırçalayamıyor olmam mıdır ağız bakım suyu ya da sprey tarzı daha rahat şeyler önerir misiniz bir de diş için ödül maması olarak Brit Care kullanıyorum başka öneriniz var mıdır sağ olun şimdiden

10 CEVAP

KimJeongguk

O zaman ağız kokusu ya kullandığınız mamadan dolayıdır, yada dişlerinde diş taşı vardır kedinizin. İyi bir veterinere kontrol ettirin bence.

stellabennett

@tursubebe ay ne kadar benzer sorunları yaşamışız sizinle cidden Royal Canin’den çok soğudum

Palyaco

Dr natures dental 250ml suya 1 fis ağız kokusu dis eti ve dişler için 1 yıldır kullanıyorum çok memnunum

tursubebe

Benim kedicikte de var ağız kokusu. Muayenesini yaptırdığımda hiçbir sıkıntı çıkmadı, düzenli olarak bakımını da yapıyorum sizin gibi. Veterinerimiz mamadan kaynaklandığını söylemişti. Yani yine Royal Caninden :)))

Warriorsans

Diş etlerinde kızarıklık var mı? Gingivit de ağız kokusu yapıyor baya. Hindistan cevizi yağı ile fırçalamanızı öneririm bizim ne diş eti kızarıklığı kaldı ne de ağız kokusu hemde şimdiye kadar sadece 4 kez fırçaladım 3 4 günde 1 fırçalıyorum

tursubebe

Valla ben de öyle birkaç haftadır aşırı soğumuş durumdayım. 10 kglık paketin bitmesini dört gözle bekliyorum.

stellabennett

@Warriorsans hayır neyse ki kızarıklık yok hindistan cevizi yağını yutsa bir problem olmaz mı

kedibabasi66

Aynı mamayı yiyen iki kedimin birinin ağzı hiç kokmaz diğerinin ki kokuyor. Dişleri çürük olanın ağzı hiç kokmuyor. Dişleri bembeyaz olanın ki kokuyor. Bunun mama ile alakalı olduğunu düşünmüyorum. Amacım royali övmek değil zaten bizimkiler royal de yemiyor. Veterinerlerde bakıp birşey yok dediklerine göre sorun yoktur diye düşünüyorum.

Meryoyo

Kediniz diş değiştiriyor olabilir. Benim kedimin de ağzı çöp gibi kokuyordu. Fırçaladım ve bir sürü bakım yaptım ama dişleri değişene kadar o koku devam etti.

Lokumcukk

Suya damlatılan bir ürün var o ağız kokusuna çok iyi geliyor ben daha önce fırçalamadığım için kedimin dişlerinde sararma ve taş oluştu arka dişleri sapsarıydı özellikle ağzıda kokuyordu kısırlaştırırken temizlendi şu an hiç bir koku sorun yok