Kuru Mama Yemeyen Kedim ??‍♀️

BiciriginAnnesi

İyi akşamlar arkadaşlar
2 kedim çok güzel kuru mama yer hatta mama kabının başından ayrılmazlar ama üçüncü kedim İNCİ son 2 aydır kuru mama yemeği azalttı

Ne yiyor derseniz ekmek yer ekmeği çorbaya bandir yer ,peynir kaşar vs et ,tavuk aklınıza gelebilecek tüm yemekleri yiyor hatta yoğurt çorbası bile içiyor dondurma tatlı herşeyi yer sofraya inci için 1 tabak koyuyoruz o da tabağından yiyor

5 aylık bir kedi ama kilosu zayıf 1,500,1700 civarı cici boğazı çok seviyor ben vermemeye özen gösteriyorum dikkat ediyorum

Bugün 1 tane bile kuru mama yemedi

Tavsiyelerinize ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler 🐾

5 CEVAP

BiciriginAnnesi

Güncel

kedibabasi66

Benim kedimin 2 yıl önceki halini tarif ettiniz. Aslında böyle beslenmesi yaninda et ve tavuk ekleyerek daha iyi. Tahminimce bu kediniz bonnie ve bonacibonun yavru mamalarını (yeni üretim) yer ama içerik olarak pek iyi değil. Bir de bu mamalara alışırsa ev yemeklerini tamamiyle bırakabilir. Bizimki şu an öyle. Buna göre bir değerlendirme yapın.

Lokumcukk

Bence bir kaç gün yemek vermeyin kuru mamayı mecburen yiyecektir kuru mamasını yedikten sonra haşlanmış tavuk yumurta et yada yoğurt gibi ürünler verebilirsiniz yine

Sezgek

Kedinizi ne yazık kireç yemeğine alıştırmışsınız ev yemeğine alışan kedilerde sık görülen bir durum eğer kedinize kuru mama vermek istemiyorsanız bile ona uygun tuzsuz yağsız baharatsız hazırlayarak et başlamanız gerekiyor diğer bahsettiğiniz yemekler onun için çok zararlı ev yemeği vermeyi kesmeniz lazım hiç vermemeniz lazım bir kaç gün sizin için zor olacaktır isteyecek anlayacaktır ama alışacaktır

BiciriginAnnesi

İnci ev yemeğine daha önce alışmış bir kedi ben alıştırmadım kuru mama yemesinden yanayım

Elbette yağsız tuzsuz olarak hazırladığım yemekleri yer biz de yağ tuz tuketilmez 🙃o da faydalanıyor uzun bir süre yemek abur cubur gibi şeyleri yasakladim mecburen kuru mamasını yiyecek