Kedisi Kısır Olanlar Bakabilir Mi?

Maskesmom

Merhaba, arkadaşımsın kedisi bugün kısırlaştırıldı. Veteriner ameliyat bitince ağrı kesici de yapip, ameliyatın başarılı geçtiğini söyleyip evladımızı eve gönderdi. Yarası bize fazla büyük ve dikisleri az geldi. Kedisi kisirlastirilmis olanlar bakıp yardımcı olabilir mi? Bu görünüş normal mi acaba?

10 CEVAP

irmtnc3

Öncelikle yarası bana da fazla büyük geldi Kapanması büyük ihtimalle çok uzun sürecek Herkesin bahsettiği o mavi şey yalamaması için vs değil antibiyotikli bir sprey Umarım her gün antibiyotik vuruluyordur iyileşme hızını arttırmak için 4gün biz vurulduk ve her gün pansuman yapıldı

Palyaco

Bu kadar büyük açması onun gerçekten iyi bir veteriner deyil oncelikle bu kadar büyük açılımı

Fotoğraftan anladığım kadarıyla bana da maması baya büyük geldi. Benim 2 kedim de kısır. Çok az bi dikiş yerleri vardı 2 3 cm kadar. Ve sebebi ne bilmiyorum ikisinin de ameliyat yeri mavi boyaydı. Ne için yapıyorlar bunu, çok gerekli mi bilmiyorum ama sizin kediniz de ikisini de göremedim. Başka veterinerlere fotografı yollayıp sorun bence

Pardon maması değil yarası*

Karamell723

Tam olarak kaç dikişi var ortasını boş görüyorum yaranın kapanması uzun sürebilir aralık varsa

Deniz1741

Kedi yarasını yalamasın diye maviye boyuyorlar. Bu arada bana da çok büyük geldi. Benim kedimin yan taraftan 1-2 cm dikişle yapılmıştı. Ama alttan yapılan ameliyatlarda sanırım böyle oluyor yine de gözlemleyin derim.

tursubebe

Ben de kedimi iki hafta önce kısırlaştırdım ama hiç bu kadar büyük değildi yarası. Maksimum 2 cm civarıydı ve 4 dikişi vardı ama yandandı. Sanırım alttan yapılmasıyla alakalı. 2 gün antibiyotik iğnesi vurulduğu için mavi şeyden sürülmemişti. Çok geçmiş olsunn

Superisi814

Merhaba,
Sokak kedilerimden bazıları (dışı olanlar )barınakta kisirlastirildi.Hekim yandan 1-2 cm kadar açıyor.Bu yara fotoğrafa göre fazla büyük , Allah kolaylık versin, ortası da geniş görünüyor,geç kapanır.

yagcifrkn

Aşırı büyük iltihap kapmaya müsait duruyor. Kısırlaştırdıktan sonra çok halsiz oluyorlar. Bu süreçte çok dikkat edin nefesini nabzını kontrol edin. Bizim kedimizinde akciğerleri ödem toplamıştı. Yarası çok büyük geldi bana :(

yagcifrkn

Aşırı büyük iltihap kapmaya müsait duruyor. Kısırlaştırdıktan sonra çok halsiz oluyorlar. Bu süreçte çok dikkat edin nefesini nabzını kontrol edin. Bizim kedimizinde akciğerleri ödem toplamıştı. Yarası çok büyük geldi bana :(