Pristine Ağız Ve Diş Jeli

Cook

Kedimin diş etlerinde kızarıklık var ve son zamanlarda iştahsız biraz.Veterinere gideceğiz cuma günü ama ablam yol üzerindeki bir veterinere girmiş durumu anlatmış,bu ürünü önermiş,oradaki bir hasta sahibi de gingivitste kullandığını fayda gördüğünü söylemiş.İçeriği:• Tatlı badem yağı (Omega 6–9) • Susam yağı (Omega 3–6) • Hindistancevizi yağı (Laurik asit) • Aloe vera yağı (salisilik asit) • Ayçiçeği yağı (Omega 6–9) • Somon yağı (Omega 3) • Curcumin • Silikon dioksit (Ecocert sertifikalı ürün) .Bilgisi olan ya da kullanan tecrübelerini paylaşabilir mi?Sadece üst dişlerinde en arka iki dişte var kızarıklık,işe yarayan bir ürünse veterinere götürmeden 4 5 gün deneyip sonuçlarına bakmak istiyorum.

4 CEVAP

Superisi814

Selamlar,
Kedimin bir dişi çekildi ve bunun ardından veteriner hekimimiz bu ürünü verdi.Gingiviti var ..Ben bu üründe hineistancevizi yağını fark ettim, gingivit iicn çözüm ararken de yabancı kaynaklarda h.cevizi yağı önerisini buldum.Pek hoşlanmıyor tadından ikisininde ama kullanarak gingivitin ilerlemesini engellemis olduk.
Geçmiş olsun..

Superisi814

Pristine jel ya da hindistan cevizi yağı, hepsikde benzer sorun yaşıyoruz.Ben pristine jeli diş çekimi ardından , hem operasyonla ilgili olarak hem de gingivit için kullanıyorum.Yaği ise dişlerini fircalatmadigi için ilerleme olmasın diye kullanıyorum.Bir ara sürekli kaçıyordu , epeyce kullanamadim, diş eti kizarikligi arttı.
Bu arada ek bilgi
Yurtdışında çiğ tavuk boynunu da tedavi amaçlı kullanıyorlarmis ama onu denemeye cesaret edemedim.
Uygulamada iki yol izliyorum. ya bir kişi havluya sarıyor, hareketini kısıtlayarak sürüyorum parmak ucumla ya da çok keyfi yerinde iken , hiç fark ettirmeden severken bir anda parmak ucundan jel ya da spreyi dişine sürüyorum.

Cook

Çok teşekkür ederim 🙏🏻

Cook

Hindistan cevizi yağı soğuk sıkım bizim evimizde de var,sadece onunla da deneyebilirim aslında ama jelden küçücük alıp denedim inanılmaz zor sürebiliyorum.Çok güçlü bir kedi hemen kurtuluyor elimden.Diş fırçası da sokamıyorum ağzına makyaj pamuğu ya da gazlı bezle uyguluyorum.Siz hindistan cevizi yağını tedavi amaçlı mı kullandınız önlem amaçlı mı acaba?Ve nasıl uyguluyorsunuz çocuğa paylaşabilir misiniz 🥺