Bir Aylık Kedi Ve Tuvalet Sorunu

yavru kedilerim tam bir aylık oldu yanlarına kum koydum fakat tuvaletlerini hala yapamıyorlar ve kumu oyun sanıp oynuyorlar anne de öğretmiyor. Sürekli takip ediyorum fakat kum yemeleri onlar için büyük bir sorun yaratır mı ve nasıl alıştıracağım kuma?

2 CEVAP

MarsMaya

Islattığınız bir pamuğu veya bezi yanınızda bulundurun. Kedileri tek tek kuma koyun, önce popolarını ıslak pamukla silip ön patileriyle kumu kazdırın. O an tuvaleti yoksa yine de kumu kullanmayabilir ama öğrenene kadar bu uygulamaya devam edebilirsiniz. Annelerinin öğretme şeklini taklit ediyoruz bu yöntemle.

çok teşekkür ederim,deneyeceğim🙏🏻