Bonacibo Kısırlaştırılmış Kedi Maması

Chibi09

*********.com adlı sitede bulduğum ürün. Bir kaç yerde mamadan iyi bahsedilmiş. 3kg somonlu proplan sipariş etmiştim. Teslim almayıp buna geçmeyi düşünüyorum. Kullananlar memnun mu?

14 CEVAP

kedibabasi66

KimJeongguk

Bonacibo'nun böbrek taşı yaptığını duymuştum çoğu kişiden

Bonacibodan (fiyatlar dışında) hiçbir şikayet yokken. Sizin "çoğu kişiden duydum" dediğiniz kişiler kim ? Belge sunabilir misiniz?

KimJeongguk

Bonacibo'nun böbrek taşı yaptığını duymuştum çoğu kişiden o yüzden önermiyorum. Onun yerine Hill's yada Exclusion kullanabilirsiniz

AhsenAise

3 ay bonacibo 3 ay farklı bir kısır kedi maması kullandim uzun süre,sorun yaşamadım, mamalarin ithal ve pahalı olması ,içeriğinin çok muhteşem olması ,eninde sonunda kedilerimizi bir şekilde hasta etmelerine mani değil ,kuru mama zehir ama ana gıda değil ek öğün olarak kullanabilirsiniz

kedibabasi66

Bu mamanın sadece yavru kedi maması olanını aldık. Kediler seviyor. İçeriği çok iyi olmamasına rağmen daha pahalı olan mamalardan içerik olarak daha iyi. Rengi, kokusu ve tazeliği bakımından değerlendirmek gerekirse de en iyisi. Yine de kedinizi tek mamaya mecbur bırakmayın.

Palyaco

Tehlikeli mama bonacibo taş oluşumu yapıyor exclusion veya lavital tavsiyemdir lavital İtalya Türkiye ortak yapımı

kedibabasi66

Ekleme: Daha önce kakalarını siyah renkte kesik kesik yapan kedilerim bu mamaya başladıktan sonra kakalarını koyu kahverengi uzun normal şekilde yapıyorlar. Bu konudada çoğu mamadan özellikle royalden daha iyi.

AhsenAise

Chibi09 tavuk ,balık ,et, yumurta yoğurt, yoğurt,bu gıdaları sadece haşlanmış olarak da veriyoruz,içine pirinç patates vs ekleyip farklı tadlar halinde veriyoruz ,yaz aylarında tavuk haftada bir kırmızı et ile hazırladığımız mamalar ağırlıklı olarak kullanıyorum, bilhassa dana sakatat ( ak ciğer,kara ciğer) mutlaka haftada üç kez verin , elbette zaman zaman bu ana gıdalarda akşama oluyor,elimizden geldiğince doğru ve sağlıklı beslemek adına gayret ediyoruz,karpuz ve üzüm de ödül olarak az miktarda verdiğimiz gıdalar

KimJeongguk

kedibabasi66

Facebookta en az 50k kişilik cins kedi gruplarında bu mamayla ilgili çok fazla şikayet okudum. Bende kedim eve ilk geldiğinde Bonacibo Kitten kullanmıştım fakat tüy dökümünü aşırı derecede fazlalaştırmıştu ve kakası kokuyordu. Mamayı bitirdikten sonra direkt Hill's Tuna Balıklı Yavru Kedi Mamasına geçiş sağladım ve iki mama arasındaki farkı Hill's kullandıktan sonra kendi gözümle gördüm. :)

KimJeongguk

Ayrıca kediye ana gıda olarak kuru kedi maması kullanmalısınız. Diğer besinleri ana madde olarak kullanırsanız kedinizin dişlerinde diş taşı, çürükler oluşur ve aşırı derecede ağız kokusu olur. Kuru kedi mamasını kaliteli aldığınız sürece kediye zehir olmaz yararı olur. Gerçek et bulunduran mamalar zaten arkadaşın dediği haşlanmış ettir bilmem nedir hepsini barındırıyor içinde o yüzden kaliteli mama kedinin her şeyidir.

Warriorsans

Bonachibo mükemmel bir mama olmasa da kullanılabilir fiyat segmentine göre alınabilir bir mama. Uzun süreli kullanmak yerine belki daha kaliteli bir mamayla rotasyonlu kullanabilirsiniz. Ayrıca beslenmesini haşlanmış hayvansallarla desteklerseniz daha iyi olur. Uygun fiyatlı olarak golosi öneririm. Mystic de bir alternatif ben memnun kaldım ama kötü yorunları da var

Chibi09

T e m i z m a m a . C o m

Chibi09

Anladım teşekkür ederim. Kuru mamayı ek gıda olarak kullanıyorsanız ana beslenmeyi nasıl yapıyorsunuz? Benim kedim kuru mama dışında bir şey yemiyor

Chibi09

Teşekkür ederim herkese. Dediklerinizi dikkate almaya çalışıcam.

Superisi814

Michi ve bonacibo için:
Taze mama
Kediler severek tüketir
Zamanla sokak kedilerimde , komşumun kedilerinde ve bir diğer komşumum kopeginde oluşan
Mama kaynaklı açılmış yaralar ...
Tecrübe ile sabittir
Her mama her kediye iyi gelmez
Şükür ki dıştan fark edilebilir bir tepki oluştu
İçte umarım büyük zarara sebebiyet vermedik yanlislikla