Kakada Parazitmi?

Z1n3d

Kedimin kakasında ip gibi birşey gördüm. Bu iç parazitmidir?
İç dış parazit için randevuda aldım.
Hemen geçermi?

2 CEVAP

Sezgek

Daha yakından görmem laZım ama bence bu direkt ipe benziyor ya siz görmeden yemiş olabilir bence elinizle bastırsaydınız yapısından anlayabilirdiniz aslında

aslihan_e

Parazit böyle ve bundan daha uzun olabilir. Şuan fotoğraftaki direk parazit olarak görünüyor ama yakından inceleyince ip çıkar mı bilemem. Ben de kedi kustuğunda ilk başta ip kustu diyorum dikkatli bakınca parazit olduğunu anlıyorsunuz. Hemen geçmez. Onların yumurtalarını ilaç öldüremez. 21 gün boyunca çıkmaya devam ederler. 21 gün sonra son yumurtalar da çıkar ve ilaç verirsiniz ondan sonra kurtulursunuz. 21 gün içinde bir ara doz yapılması kediyi rahat ettirir.