Ara Sıra Öksüren Kediye İlaç

kedilikizzz

Kedim 1,5 yaşında. Ara sıra öksürmeye başladı. Üşüttüğünü sanmıyorum ama yine de emin değilim. Mesela 2 günde bir öksürüyo gibi diyebilirim. Sürekliliği yok. İlaç olarak ne önerirsiniz ? Ya da vitamin fln mı ?

6 CEVAP

zeynepgurgen

Bir hekime muayene olmadan bir şey kullanmayın derim.

goknur

Oksuruk ic parazitin habercisi olabilir. Siz gerekli tedbiri almissinizdir ama yinede olabiliyor iste benim basima geldi. Ignede olda hapta yuttu. Ama sutu cok seviyor bende verdim (laktozsuz) bir sure sonra oksuruk onun arkasindan bogurme ve kusma geldi bir baktikki kocaman parazitler.

ursaminor

Alerji de olabilir bak. Parfüme, kumun tozuna, sigara dumanına vs. birden alerji geliştirebiliyorlar. Öksürtüyor alerji.
Ayrıca tasma varsa o da sıkıyor olabilir.
Ama kronik öksürüklerde ilk aklıma gelen alerji veya astım oluyor benim. Diğer kötü pis şeyleri düşünmüyoruz, veteriner bakıp yok dediği için-neyse ki :)

kedilikizzz

Veteriner muaynesinde bir şey çıkmadı. Acaba yine de öksürük için kullanabileceğim bir şey var mı

kedilikizzz

Aaa inanmıyorım. Dediğinz gibi düzenli olarak aşılarını yaptırıyorum. Hiç parazit yapçak şeyler de vermiyorum ama her şey olabilir tabiki.

kedilikizzz

Teşekkürler ursaminor. Bugün kumunu değiştirdim iri taneliye geçtim bakalım azalacak mı :))