Kedime Su İçmeyi Nasıl Öğretim?

halcyonx

Kendisi üç yaşında ve daha büyümeden annesinden ayırıp petshopta satılmış, dışarıya da atılmış; biz yedinci ve sonuncu yuvasıyız. Annesinden görmediği için mi yoksa sıkıntı, travma yaşadığı için mi bilmiyoruz ama su içerken her yeri su yapıyor. Bildiğiniz suyu içmiyor ve yalıyor, diliyle ileriye itebildiği kadar sıçratıyor. O su içerken rahat iki el çevresi her yer ıslanıyor. Kabım ortasından değil, yanlarından içiyor ve bu yüzden de su kabı dolu olmadığında su içemiyor (su yandan içtiğinde dışarı sıçrıyor, ortadan içince yüzüne geliyor). Veterinere sorduk alışkanlık dedi, derin veya kısa her çeşit kap kullandık işe yaramadı. Bizim için sorun değil, 2 buçuk senedir bu şekilde bakıyoruz ama onun konforunu istiyorum. Neler yapabiliriz?

4 CEVAP

Anonymus683514

Bu saatten sonra değişmeyebilir huyu. Benim kedim şu içerken önce patisini sokar bi kontrol eder. Ben de bundan rahatsız oluyorum nihayetinde aynı patiyle her yere basıyor. Bir türlü vazgeçmedi pes ettim bende

Sulecrn

Kediler için akan su şelalesi şeklinde ürünler satılıyor. Denediniz mi bilmiyorum fakat kediler akan suyu çok sever. Belki işe yarayabilir.

halcyonx

Onun için sorun olmuyorsa benim için de hava hoş artık, alıştım :)

Superisi814

Sadece tedbir amaçlı ağız ve diş sağlığını kontrol ettirdiniz mi diye sormak isterim.
Böyle bir durum hiç görmedim ancak tarifiniz üzre bir baktirin demek istedim emin olmak adına.
Bu arada bende de var çok el değiştirmiş bir evlat. Artık şanslı ve ekin ellerde.
Allah kalbinizin ekmeğini yemeyi nasip etsin size..
Kedisinin ile sağlıklı , mutlu yillariniz olsun .