7 Günlük Bebek Kedilerim Var

Suraemir

Anneleri yok ben bakıyorum 3 tane 7 günlük kedim var bir kutuda duruyor çiş kaka yaptırıyorum ama bazen bekliyorum yapmıyor kaka bir koyuyorum kaka yapıyolar sonra ıslak mendille temizliyorum tabi pamukla siliyorum ama büyüyünce daha büyük kaka yapacaklar evde 3 kedi nasıl bir yer hazırlamalıyım onlara birbirlerine bulaştıracaklar mutlaka gezinmek isteyecekler tam 1 aylık olunca mı kuma alışırlar acaba yalanmaya bile başladılar sanki ara sıra dillerini çıkarıp yalıyolar gözleri anca açılıyor bu arada çok tatlılar

6 CEVAP

Alexkitty

🤣🤣🤣🙈 bizim Zuzu 15 günlük yedirmeden önce uğraşıyorum çiş yapıyor bazen besliyorum 15 dk sonra tekrar deniyorum yok arkamı bı dönüyorum her yer çiş kaka şimdi yine yaptı ben gidip temizleyin 🤭 kuma yaptırıyorum çiş katı yakaladığımda mümkün mertebe kokusunu alır yarın öbür gün kendi de yapar diye umuyorum

Esrakaya12

Kedin etrafta gezip gözü açıldığı zaman bir kedi tuvalet kabı alın kapalı açık size hangisi uygunsa ben yavruları tek tek odaya koydum kendimle sürekli kuma götürdüm kendim elle gösterdim oraya kakasını yapana kadar tekrar ettim sonra kendiliğinden öğrendiler ama bazı kediler alışamıyor yani uzun süre bir yerlere yapmaya devam ediyorlar zaten kokudan anlaşılıyor.

Esrakaya12

Ve kabı sürekli kapısı açık olan bir yere koymanız daha iyi olur ve benim beş kedim var 3 kaba yapıyor ama sizin üç kediniz olduğu için bence iki tane alın çünkü kediler aynı anda kaba girmeye çalışıyor ama böyle kaplar alıcaksanız kedi bakım başlangıç seti var kediler için 12 parça ve tuvalet ucuza geliyor fikriniz olsun

Warriorsans

Bir kedi tuvaleti alın kendileri gezinmeye başlayınca kumu tanıtmaya da başlarsınız yavaş yavaş alışırlar 1 aydan sonra. Tek tuvalet kabı ilk zamanlar için yeterli ama büyüdüklerinde sayıyı artırmak iyi oluyor min 2 ideal kedi sayısı +1 kap önerilir.

Suraemir

Tam 1 hafta oldu bugün doğalı anneleri ölmüş malesef kakaları bazen parçalı geliyor hardal sarısı gibi normal mi? Süt tozu içiriyorum ya daha mı koyu yapmalıyım acaba dedim kakalarını paylaşayım da normal mi bi bakın tabi şimdi temizledim

Suraemir

Bunlar aşırı hareketli şimdiden tırmanacak yer arıyolar koliden çıkmaya çalışıyolar gibi çabucak yürürler gibime geliyor ve her yer çiş kaka olacak 😭 ben hepsine bakamam zaten sahiplendireceğim malesef bakmaya gücüm yetmez