Kedim Bana Küstü Mü?

abdullahd

Merhaba arkadaşlar. Sahiplendiğim ilk kedimle, 4-5 senedir birbirimizin hayatındayız. Fakat bu 4-5 senelik zaman diliminin 3 senesi birlikte, geriye kalan zamanı ayrı geçmek durumunda kaldı. Ben işim dolayısı ile ailemden ayrılıp şehir içinde başka bir yere taşındım, (arası en az 2 saatlik yol) ama her hafta bir kere ziyaret edip 3-5 saat kedimle birlikte olmaya çalıştım. En fazla 1 gece kalabiliyordum, eskiden yine böyle küsüp bir süre sonra barışırdı ama şu an durum farklı. İşim dolayısı ile 1 ay gelemediğim bir zaman oldu, üzerine korona hastalığı denk geldi ve zaman daha da uzadı, nerdeyse 2 ay ayrı kaldık. Ve o zamandan beri ailemin evine ne zaman gitsem (şu an da oradayım) bana küsmüş bir şekilde davranıyor. Asla suratıma bakmıyor, ismiyle hitap etsem de umursamıyor, sanki ben yokmuşum gibi davranıyor. Sizce bu durum geçici midir? Oyun oynatmaya çalıştım, oyun vs oynuyor ama yine de bana bakmıyor, umursamıyor. Böyle bir sorun yaşayaniniz oldu mu? Teşekkürler

2 CEVAP

AhsenAise

Size "kusmedi" sizi kaybetme korkusu yaşadı, sizi aralıklarla her gördüğünde onunla kalacağınızı umdu,her seferinde sizi yeniden kaybetti,kediler köpekler gibi değiller düşündüğümüzden hızlı şekilde bizden vaz geçebilirler

abdullahd

Vazgeçme gibi bir durum söz konusu olmadı bu arada. Kedim bana küsmüş, biraz oyun biraz mama ve birlikte koşturma ile tamamen demesem de büyük ölçüde aramız eskisi gibi oldu. Sadece babamla uyumaya alışmış, eskisi gibi benimle uyumuyor hepsi bu