Mama Değişikliği

Jeffroshum

Annem içeriğinde domuz olmasını istemiyor ve böylelikle seçenekler çok daralıyor. İçeriği fena görünmediği için brit kısır üriner sistem olanını aldım 2 kg alalı 2 ay olmak üzere ama daha bitmedi çok az kaldı. Pek iştahlı yemiyor. Biraz fazla tüy döküyor hava çok sıcak olduğu için olduğunu düşünüyorum. Sizce değiştirmeli miyim başka çeşidini mi almalı mıyım yoksa önerebileceğiniz başka marka var mı?

5 CEVAP

Jeffroshum

Teşekkür ederim bakalım bi de başka çeşidini deneyelim . Evet ya brite kadar kullandığım bütün mamalarda neredeyse hayvansal yağ adı altında domuz yağı varmış bi de proplan olayından sonra güvenmek çok zor

komurlolis

eğer brit care ishal yapmadıysa bence devam edebilirsiniz, diğer çeşitlerini belki daha çok sever. çoğu mamada domuz ürünü var bu arada hayvansal yağ adı altında

M-Koksal

Domuz yağı olmasını sağlıksız mı buluyorsunuz yoksa dini sebeplerle mi isyemiyorsunuz onu anlamadım. Sebep dini ise mamayı siz değil, kedi yiyecek. Hiçbir dinde hayvanlara domuz haram değil.

Jeffroshum

İlk olarak etrafa dökülüp saçılması evde namaz kılınıyor domuz necis olduğu için ikinci olarak domuz eti ticareti, satın almak İslamiyette haram. eğer sen öldürmüşsen ya da ölü bulmuşsan hayvanlarına yedirmende sıkıntı yokmuş ama satın alırsan haram ticareti olduğundan uygun değil imiş bir de henüz okuduğum için ekonomik özgürlüğümü elime alamadığımdan annem domuz eti olan bir şey satın almak istemiyor tabii

Jeffroshum

Hem de domuz çiftliklerinin durumundan hayvanlara edilen işkence öldürülme yöntemlerinden ( gerçi yurt dışında bu sadece domuzlarla sınırlı değil) domuz etinin çok da faydalı olmaması da sebepleri tabi yani kısaca her açıdan diyebilirim. Aslında denizlerin okyanusların ağzına sıçmamış olsak dip balıkları çok yüksek miktarda ağır metal ve plastik içermese balıklı mama almak isterdim hatta ekonomi çok kötü olmasa çiğ besleme yapmak isterdim