Evde Kedisinin Tırnağını Kesen Varmı

Erica

Merhaba arkadaşlar kedim evde özellikle halıları çok fazla tırnaklıyor bu da galiba tıenaklarının çok uzun olmasıyla alakalı. Evinde kedi besleyen arkadaşlar kedinin tırnağını kesen varmı nasıl yapılır çözümmüdür doğru bişey midir?

22 CEVAP

pinarcaya

Uyurken kesiyorum. Kedi makasıyla ve ucundan kesmeye dikkat edin.

bhdrnsnci

Benim ki patisini okşayınca rahatlıyo izin veriyo kesmeme uyanıkken de kesebiliyorum huysuzlanırsa sizde bi deneyin :)

themia

Asla tutularak kestirmiyor kızım. Çok derin uykudayken bir kişi seviyor, diğeri patisine azıcık bastırıyor ve tırnakları çok basit kesiliyor. Bu yöntem çok kolay. Kedi hissetmiyor bile.

Erica

Şimdilik normal tırnak makasıyla deneyeceğim aşırı hareketli ve yaramaz bizimki. Ne kadar keseyim ucundan sadece o sivriliği alsam yeterli olurmu ki. Aslında çok tereddütlüym hiç denemedim bile

Erica

Şimdilik normal tırnak makasıyla deneyeceğim aşırı hareketli ve yaramaz bizimki. Ne kadar keseyim ucundan sadece o sivriliği alsam yeterli olurmu ki. Aslında çok tereddütlüym hiç denemedim bile

Erica

Bakalım nasıl olacak sağolun

Erica

Ev dolusu tırmalama tahtası olsa o yine de halıları tırnaklamaktan vazgeçeceğe benzemiyor son çare olarak halıların üzerini örtüyle kapatıyorum tırnagı kesince bu durum düzelir mi diye merak ettim aslında