İlk Defa Köpek Sahiplenmek İstiyorum, Öneriler?

erendncr

İlk defa köpek sahiplenmeyi düşünüyorum, ya burdan ya da sokaktan. Ama çok az fikrim var, kedi bakan akrabalarım falan var ama köpekler için aşılar, bakım, eğitim hakkında verebileceğiniz her türlü bilgiye açığım.

7 CEVAP

SelinTuksal

Günde 2 kere 45 er dakika dolaştırabilecekmisiniz? Yeterli bütçeniz varmı? Evde çok yanlız kalacak mı?

erendncr

Dolaştırma işi kolay, eğer üniversiteden yorgun gelirsem babam gelmezsem ben dolaştırıcam, sabahları da evdeysem ben yoksam babam. Bütçe sorun değil, kyk kredimin hepsini yiyebilir. Evde asla yalnız kalmayacak annem var, ben haftanın 5 günü öğleden sonra evdeyim. Asıl merak ettiklerim aşı, tüy, tuvalet sorunları.

zeynemila

ilk olarak satın almayın sahiplenin . ayrıca tuvaleti biraz sorun bakmış biri olarak. eğer tüyden rahatsız olacak ve büyük ırk istiyorsanız golden tercih etmeyin ayrıca tuylu ırklar. orta boy bir ırk olan amercan cookeri oneririm

zeynemila

ilk olarak satın almayın sahiplenin . ayrıca tuvaleti biraz sorun bakmış biri olarak. eğer tüyden rahatsız olacak ve büyük ırk istiyorsanız golden tercih etmeyin ayrıca tuylu ırklar. orta boy bir ırk olan amercan cookeri oneririm

zeynemila

golden bakarken boyle ustum tuyden gorunmuyordu :)

erendncr

Golden'a alternatif labrador diye düşünüyorum, aslında en çok husky'ler hoşuma gidiyor ama onların tüyünden kendime zarar veririm :D Labrador bakımı daha kolay olur diye düşünüyorum.

akitalove

Bence labrador bakabilirsiniz :)