Kedim İçin Mama Önerisi

ATIBA

Anket

PRO PLAN SOMONLU
(1 oy)
N&D SOMONLU
(21 oy)
Toplam (22 oy)

SCOTISH FOLD BLUE POİNT KEDİM VAR MAMA OLARAK PRO PLAN KISIRLAŞTIRILMIŞ SOMONLU KULLANIYORUM SİZCE DEVAM MI ETMELİYİM YOKSA ND KISIR SOMONLU MU KULLANMALIYIM İKİSİ ARASINDA KARARSIZIM

9 CEVAP

AhsenAise

Bende bir sual sormak isterim,
Tüm hayvanserverlerin gündeminde şuan zehir olarak anılan bir mamayi( proplan) neden şık lar arasina koydunuz ??

Deniz1741

Bu iki seçenek arasından N&D ile devam etmelisiniz. Son olanlardan sonra proplanda ciddi bir güven kaybı var.

KimJeongguk

  1. olarak son olaylardan sonra bence Proplan kullanmamalısınız.

  2. olarakta N&D mamanın içinde gerçek et bulunduğu için Proplan'dan kat ve kat daha iyi bir mamadır o yüzden N&D'ye geçiş yapıp yolunuzu şaşmamanızı öneririm.

simbakedi

ndye gecisi iyi tutmaniz lazim. nd tahilsiz bir mama, proplan tahil dolu bir mama. kedinizin midesine agir gelebilir. cok dikkatli bir sekilde yapmalisiniz + bence oncelikle de dusuk tahilli mamaya gecmeliydiniz

Gimlihanim

Nd kedinize iyi gelirse çok daha iyi içeriğe sahip. Son durumlardan sonra da proplan kullanılacaksa bile bir süre ara verilmeli diye düşünüyorum.

simsim1713

Son olaylar olmasa ben de Royal canin sonrası proplan deneyelim diye düşünüyordum. Fakat yaşananlar sonrası vazgeçtim. Ve bir daha asla güvenip de proplan almayı düşünemem...

ATIBA

Pro plandan vazgeçip N&D Somonlu kısırlaştırılmış mamaya geçtim bugün 2.gün kedim ishal oldu karıştırarak devam edicem bakalım mamadan dolayımı acaba

ATIBA

Evet geçer geçmez farkettirdi nd kendisini ağır geldi galiba bugün ishal oldu pek keyfide yok gibi

simbakedi

haslanmis tavuk ishale iyi geliyor, deneyebilirsiniz. biz de bozita kittendan nd kittena gecerken (ki iki mama da tahilsizdi) yumusak kaka sorunu yasadik ve cok kotu kokuyordu. 10 gun sonra yavas yavas duzeldi, 20. gunde tamamen kesildi. midesinin alismasi gerek. belki hic iyi gelmeyecek bilemeyiz tabi.
gecisi baya uzun tutmanizi oneririm ama.
%90 eski, %10 yeni
%80eski, %20 yeni
bu sekilde giderseniz belki sizin kedinize de iyi gelir