Kedime Mama Alamıyorum???

Patili_1

Kedim çok seçici çoğu mamayı yemiyor en son royalcanin alıyordum ama 1000 lira olmuş indirim olan vs biryer biliyor musunuz veya mama önerebilir misiniz

6 CEVAP

EdaKa

Aynı mamadan açık mama alabilirsiniz, daha uygun oluyor. Onu da güvenilir bir yerden almak lazım

Anonymus985465

Kediler etçil hayvanlar. Sadece fare ve kuş yemek isterler. Üçten fazla kediniz yoksa haşlanmış tavuk, hindi, yağsız kıyma ve haftada bir ciğer, balık, yumurta sarısı yedirebilirsiniz. Kaliteli yaş mama da yedirebilirsiniz.
Çok az haşlanmış havuç, bal kabağı da ilave edebilirsiniz.
11 kedim olduğundan mecburen kuru mama da yediriyorum.
Kedinizin sağlığı ve ileride acı çekmemek, ayrıca bütçenizi de korumak için kuru mama önermiyorum.
Üçten fazla kedisi olanlar için; Kaliteli kuru mamada et oranı yüksek, ham kül oranı düşük olmalı ve tatlandırıcı, gluten, tahıl, katkı maddeleri içermemeli.
En kaliteli ithal mama olarak bildiğimiz kuru mamalarla beslediğim bir evladımı böbrek yetmezliğinden kaybettim. Kardeşi haftalarca tedavi gördü ve aylarca tıbbi üriner mama yedi ve tıbbi mama yemeye devam ediyor.

Advance öneririm çoğu kedi severek yiyiyor veya hills in vet.maması

Patili_1

Evet güvenebileceğim yer de bulunduğum şehirde mağalesef yok

MarsMaya

Açık mamayı yorumlarına vs bakarak güvenilir internet sitelerinden de alabilirsiniz. ********da görmüştüm satıcı yorumları önemli tabi.

emreovec

Mamanın kaç kilosu 1000 lira? Ortalama bir kedi 2 kg mama yiyor bir ayda. 2 kilo alabilirsiniz. Karlı olmuyor ama en azından bütçe zorlamıyor.