Proplan'dan Dönenler Neredesiniz?

Arzuarslan

Bir daha almayacağım ben de korktum ama ne alacağımı şaşırdım. Fiyatların aşırı etkisi var bu şaşırmada😶 Başka mamaya geçenler neye geçtiler acaba önerisi olan var mı?👀

21 CEVAP

Cemrecookie

Brit care hills ve royal canin arasındayım…..

KimJeongguk

Exclusion aldık biz.

Palyaco

Exclusion deneyin derim daha sağlıklı glutensiz soya siz

Minigimmm

proplanın iki çeşidi var pek bilinmiyor sanırım, bir petshoplarda, internette satilan mamasi var bir de acti protect olan veteriner kliniklerinde satilan mamasi var. biz veteriner serisini kullaniyoruz zaten petshopta internette satilanlari pek gozum tutmamıştı. bir hekimde o paketlerin içeriği hic iyi değil demişti. kendi hekimimizde acti protect olanlar daha iyi sindirim kolaylığı da sağlıyor demişti. eğer kedisi proplan dışında tüketmeyen yoluna proplan ile devam edecek olan varsa sadece klinikte satilan paketlerden alabilir.

https://m.facebook.com/160839990617535/photos/a.211289538905913/3284216971613139/?type=3

veteriner serisi olan mamanın paketi böyle 👆 bakabilirsiniz

teo33

Royal Canin aldım, ama geçiş sancısı yaşıyoruz :(
Yememekte direniyor; 3'te 1'i kadar eski mamasına (Pro Plan Kısır Hindi) eklememe rağmen, yemiyor... Pro Plan bağımlısı olmuş durumda.

Bir önerisi olan var mı? Aç mı bırakmalı yeni mamayı yemesi için?

Minigimmm

@teo33 yukarda da yazdım proplanın sadece veteriner kliniklerinde satılan mamasından alabilirsiniz güvenilir ve kaliteli bence en önemlisi de ISFM (International Society of Feline Medicine- Uluslararası kedi tıbbi derneği) onaylı

teo33

@minigimmm Nestle Purina'ya çok gıcık olduğum için bu süreçte, herhangi bir ürününü zorunda kalmadığım sürece kullanmak istemiyorum.

martuyl

valla bu yazdıgınız markaların çogu çöp.. yani colgate-palmolive, mars, nestle uretimi burda pro plan yerine seçtiginiz mamalar ve bunlar da piyasada "iyi mama" ureten firmalar arasında yer almıyor.

zaten ideal kuru mama yok. bunu hepimiz biliyoruz.

ama illa hem kuru mama olsun hem piyasadakilere gore bi tık daha iyi olsun diyorsanız geriye bi orijen bi de farmina kalıyor. geri kalan mamalarda hep pro plan gibi skandallar bekleyin yani. daha önce de oldu pek çok defa ama turkiyede bu tur mamaları kakaladıkları için kelimenin tam anlamıyla.. haberimiz olmuyor.

Arzuarslan

Ben de hills ve exclusiona yakınım şu an karar veremedim. Royal canin'i proplandan önce kullandık, ishal yaptı kizimda

bu haberler patlamadan önce bozitaya geçmiştim proplandan sonrasında da bu haberler çıktı ortaya artık bozitadan devam edeceğim ve asla rotasyonuma eklemeyi düşünmüyorum proplanı

Gimlihanim

Hills kullanıyoruz. Sonrasında proplan alacaktım. Ama tabi almayacağım artık. Kızımın da en sevdiği mamaydı 🤷🏻‍♀️
Sanırım sanabelle ya da royal canin alacağım

Minigimmm

tercih size kalmış artık, yukarda da dediğim gibi seçici ve alışılmışlıklarının dışına çıkmayı sevmeyen tutucu kediler var onlar için veteriner serisi ve onaylı maması daha mantıklı

Ben de somonlu kısırlastirilmis proplan’dan sonra veteriner önerisi ile somonlu kısırlastirilmis unique marka mamaya geçtim ama kedim hiç sevmedi.. Sanırım benimki de proplan bagimlisi olmuş..
ND düşük tahıllı tavuklu ve narlı kısırlaştırılmış mamayı denemeyi düşünüyorum.. Bu mama ile ilgili deneyimi ya da bilgisi olan var mi?? İçeriği hiç fena degil gibi görünüyor..

Cemrecookie

Hills almaya karar verdim……umarım bebişkom yer

Marsloya

Bende şaşkınım, hills kitten tuna balıklı kullanıyordum bitmek üzereydi mama değişikliği için ProPlan aldım ama gıcık oldum ve veremedim. Royal Canin tavsiye etmiyorum arkadaşlar yurtdışında alt segment mama olarak geçiyor. Bilginiz olsun içerisinde et falan yok protein yok doğru düzgün. Benim kediler tavuk yememesi lazım o yüzden ya Hills kuzulu yada ADVANCE somonlu almayı düşünüyorum. Artık. Yetişkin oldukları için içerikleri çok fazla araştırıyorım