Yardımcı Olun Lütfen..

MiaDamlaa

Kedim kızgınlığıma giriyor anlamadım arada miyavliyor sonra sürekli miyavliyo sonra 2 saat susuyor anlamadım hastamı kızgınlığa mi giriyor kedim 8 aylık olcak eğer girdiyse ne yapmam lazım 1 yaşında kısırlaştırmayi düşünüyorum doğru mu yanlış mi

10 CEVAP

pinarcaya

Benim kedim de erkenden kızgınlığa girdi. 1 yaşını bekledi veteriner. Bence 1 yaşını bekleyin.

deniz_berkan

1 yaş geç olabilir genelde7-8 de yaptırılıyor garanti olması için kızgınlık olabilir

MiaDamlaa

1 yaş ı bekleyin diyorlar genelde

deniz_berkan

ben 7,5 aylıkken kısırlastıracagım erkek benimki hareketlenmeye basladıgı zaman önüne gecilmiyor cunku .

MiaDamlaa

1 yas daha sağlıklı olur diye düşünüyorum

DogaM

1 yaşı beklemeye gerek yok. Bizim vet 10 aylık olması yeterli diyor. Kızgınlığa girdikten sonra da kısırlaştırabilirsiniz. 10 aylık olmasını beklemenize de gerek yok. 1 yaş geç bence.

mrysckn

Bence guvendiginiz bi vet e goturun kontrol etsin uygun goruyorsa hemen kisirlastirin bence. Ben de 1 yasini beklemeyi dusunuyodum ama suan 3. Kizginligina girdi ve bazi sorunlar yasiyoruz keske ilk kizginligindan sonra yaptirsaydim diyorum. Bence vet r muayene ettirin oyle karar verin.

MiaDamlaa

Veteriner araştırıyorum iyisini bulmak çok zor.

themia

Ankara da olanlar için CatHospital ı öneriyorum. Herşeyimizi orada yaptırıyoruz. Ankara’ daysanız bir danışın derim. Ama değilseniz güvendiğiniz başka bir veterinere götürün. Genelde 1 yaşı beklemiyorlar ama siz yine de sorun.

Erica

1 yaşı geçmeli en sağlıklısı budur