Süt Tozu İle Beslenen 9 Günlük Kedilerde Kan

Suraemir

Biri kakasını yaparken kanlı geldi ishal oldular bir anda mamayı hiç değiştirmedim aynı mamayı kullanıyorum dünden bugüne ishal oldular sıcak su koyuyorum gazlarını çıkartıyorum ishalden kan gelmiş olabilir mi mamayı daha mı koyu yapayım petshopta başka mamada yoktu

3 CEVAP

mrssekola

9 günlük bebekler ishalse bu sıkıntılı bir durum. Su dengesini sağlayamazlar. Susuzluk böbreklere yüklenir. Acil uzman desteği almanızı öneririm.

aslihan_e

Mama yaramıyorsa daha koyu yapmak daha fazla zarar verir. Arkadaşın dediği gibi veteriner yardımı alsanız iyi olur. Mama konusunda endişeniz varsa marketten laktozsuz süt alın ve 1-2 gün onunla besleyin. Uzun süre beslemek vitamin-yağ eksikliği oluşturabilir ancak eğer mamada sorun varsa ondan daha iyidir. Aslında yavru kedilere laktoz zarar vermiyormuş, annelerinin sütünde de laktoz olduğu için sorun olmazmış. Büyüdükçe laktozu sindiremez olurlarmış. Ama yine de laktozsuz süt risksiz olur. Keçi sütü bulabilseniz onun yağını kediler daha iyi sindiriyor ve daha besleyici ayrıca laktoz oranı düşük olur. Tabi ki en iyisi kedi sütü tozudur ama yavru kediler için ondan sonra keçi sütü gelir.

aslihan_e

Bu eski soruymuş, cevap yazıldığı için ben de yeni sanıp cevap yazdım.