Köpeğimin Eve İşeme Sorunu

rodisizasla

Merhaba.5 yaşında doğduğundan beri 5 yıldır bizimle olan terrier bir oğlum var.Şu anda aile evinde yaşıyorum ve hepimiz aynı anda bir iki saatliğine evden çıktığımızda oğlumuz maalesef eve işiyor..Ben hep evde onunlayım dışarı çıktığımda bir yere gittiğimde de herzaman yanımda götürüyorum ancak iş sebebiyle şehir değiştirme gibi bir ihtimalim var.Yerleştikten hemen sonra oğlumu da götüreceğim ama ben işteyken evde çok üzülüp ağlayacağını,işeyeceğini biliyorum.Bu nedenle yanına bir tane daha can evlat edinmeyi düşünüyorum.Acaba yanına bir arkadaş gelince sakinleşir ve üzülmeden ben gelene kadar beraber oyunlar oynarlar mı yoksa bu çiş yapma alışkanlığına(zamanında çok araştırdım hep beraber evden çıktığımız için hepimizin onu terk ettiğini düşündüğünden ve bu yüzden işediğini biliyorum) başka bir çözüm bulabilir miyim bilgisi ve tecrübesi olanlar paylaşırlarsa çok sevinirim..

2 CEVAP

rodisizasla

Superisi814 cevabınız için çok teşekkürler ancak taşınacağım şehire ne yazık ki 1256 km uzaklıkta yaşıyoruz şu anki oğlumu o şehire götürmek uçakla zaten yeterince zor olacak ikinci canı da aile evime alıp kendimle diğer şehire götürmek istesem kargo bölümünde gitmesi gerekecek kargo bölümünde seyahat eden canlar hakkında da çok olumlu yorumlar okumadım. bu yüzden taşınacağım şehirde evlat edinmeyi düşünüyorum bilemiyorum dediğiniz gibi hem yeni ev hem yeni bir kardeş çok daha psikolojisini bozabilir..

Superisi814

Merhaba,
Ikinci çocuğu yeni düzene geçmeden sahiplenin Birbirlerine alisma evresini varlığınız kolaylaştırsin.
Yoksa biraz daha zorlayabilir , hem sizin yeni duzeninizde yalnızlık korkusu, terk edilme hissi hem de alanında yeni bir can..
Kardeşi alıştırmaniz da ciddi yardımcı olur, yokluğunuzda.