Kedimin Derisi Ve Tüyü Dökülüyor

Merhaba kedimin sırtında küçük bir yara oluştu. Diğer kedimlerimlr kavga ettiklerini düşündük küçük bir yaraydı diş izi vardı daha sonra yara hergün daha da büyüdü. Kedimizi yanımızda başka bir yere getirip diğer kedilerden ayırdık antibiyotikli merhem kullandık 2 gün içinde açık yara kabuk bile atıp tamamen iyileşti. Tam yarası geçti derken bugün bir baktım derisi tüyü üstünde olacak şekilde kopmuş sebebini anlayamadım. kopan yerler tekrar yara olmuş. ilk yarada bundan kaynaklı mıydı emin değilim diğer kedilerden ayrınca yara büyümeyi bırakıp iyileşmişti ama şu an yine yara oldu. bilgisi olan var mı şu an şehir merkezinde değiliz 2 gün içinde götüreceğim veterinere ama yinede bir bildiğiniz var mı sormak istedim içim hiç rahat değil

2 CEVAP

Palyaco

Mantara benziyor deride kizarik veterinere goturun derim

Superisi814

Merhabalar,
Mantar zannettim ilk ancak kendi aralarında kavga ettiklerinde derin yaralar da oluşturabiliyor kar..Mama allerjisinde de böyle acilmalar olabiliyor.
Bazen antibiyotikli merhemler kullanımı sonucu tam iyileşir gibi oluyor, yeniden baş gösteriyor.
Belki batikon sürmekte fayda olur hekime gidene kadar, mikrop kapmasij diye ancak en doğru teşhisi o koyacaktır.
Geçmiş olsun .