Yardım Lütfen ??

oykuyildiz

Arkadaşlar kedim sistit tedavisi görüyor her gün iğne oluyoruz ama üriner mama çok az yiyor ve su içmiyor . Veterinere söyledim çok beni tatmin edecek cevap vermiyor . Evde kendim şırınga ile su içiriyorum artık 10 Cc 10 cc veriyorum hep . İdrarı biraz biraz düzeldi .
Antibiyotikten sonra sürekli uyuyor antibiyotik uyku yapar mı bilgisi olan ?

6 CEVAP

merak etmeyin bir zaman sonra alışıyorlar uriner mamaya benim bebeğimde 1 hafta süre kadar çok az yemişti sonradan üstüne çok az eski mamasından dökerek alıştırdık ve iştahı açıldı. antibiyotikler de uyku yapmıştı bizde günün çoğu saatini uyuyarak geçirmişti. hangi ilaçları kullanıyorsunuz bilmiyorum ama bize bir hap vermişti veterinerimiz onu küçük parçalara bölüp içirmiştim fazla etkili olmayınca şuan adını hatırlayamadığım 2 şurup verdi sabah akşam onları içirdim sonrasında atlattık. su için de kendi içtiğiniz su şişesinden ya da bardaktan içirmeyi deneyebilirsiniz. veterinerden geldiğimiz ilk gün sadece benim içtiğim şişenin kapağından 2 kapak su içmişti zorla sonrasında kendi isteyerek gitti. eğer hiç içmezse yaş mama vermemizi bize de söylemişti veterinerimiz ama çok zorunda kalınca reflexin urinary yaş mamasından vermiştik sanırım yine veterinerde bulmuştuk onuda. eğer akan suyu seviyorsa musluğu hafif açık bırakabilirsiniz hem belki oynar kafası dağılır. eğer hiç su içmezse serum taktırmanızı tavsiye ederim çok tehlikeli olduğunu söylemişti veterinerimiz. umarım en kısa zamanda iyileşir içiniz gidiyor biliyorum çok zor ve tekrar edebilir bir süreç güçlü durun bol bol oyun oynayın sevginizle her şey yoluna girecektir

gokhansultan

Şırınga doğru bir tercih olmuş. ben de kızılcık c vitamini tableti toz haline getirip şırıngayla veriyordum. Bu süreçte içebildiği her yerden su içmeli. Şu anda da yaş mamasını bildiğiniz çorba yapıyorum bol sulu. Siz de üriner mamaya alıştığında sulu sulu yaş mamalar verebilirsiniz. Geçmiş olsun :)

Cook

Üriner yollar için özel üretilmiş yaş mama verebilirsiniz aslında.Bizimkinin sonda atılmasıyla kısırlaştırması aynı anda olmuştu,4 5 gün full c/d yaş mama kullandım.Mama az yediği için su tüketimi de az büyük ihtimalle,ama üriner mamaların çok su içirmesi lazım,hangi marka kullanıyorsunuz?Bu konuda Virbacın çok başarılı olduğunu duymuştum,bence denemeye değer.Zaten yapmışsınızdır diye düşünüyorum ama eve olabildiğince su koyun 4 5 yerde suyu olsun,su şelalesi olsun,çok çok az içiyorsa serum takviyesi yapılsın.Kullanmadıysanız kotervin mutlaka öneririm,üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen 3 ayda bir kullanmaya devam ediyoruz biz hala,üriner mamadan devam edemedik,yaş mamaları üriner alıyoruz,hiç sıkıntı yaşamadık çok şükür

oykuyildiz

Veteriner yaş mama verme diyor ama yaş mamayı sulandırıp vermek istiyorum onu yiyor yaş mama üriner sisteme zararlı diyor şuan da . Başka veterinere götürücem ama maddi olarak tıkandığım için gidemiyoruz da

gokhansultan

Hangi veterinere giderseniz gidin yaş mama vermeyin diyecek bu durumda. Ben 5. Günden itibaren sulandırarak verdim. Ama ham kül oranı %1 nem oranı %86 yaş mama verdim. Ama üriner kuru mama yemesinde sıkıntı yoktu o yüzden verdim

oykuyildiz

Şırıngayla içiyorum artık suyu :) teşekkür ederim 🙏🏽