Kedilerin İç Parazitine Kesin Çözüm Var Mı

Sulemiss

Arkadaşlar 2 kedim var aylardır iç parazitler sanırım 2 ay önce bitti sandık dün ilaç verdim kurt döktüler komple nasıl kurtuluruz bir dahaki parazit hapını ne zaman verebilirim ya da başka yöntem kesin çözüm yok mu ya bıktım sürekli ac yemek istiyor parazitten dolayı galiba

21 CEVAP

AhsenAise

Sularına bir kaç damla sirke ,hafta bir 5 cc kekik çayı verin ,biz veteriner hekimler ve ilaçlarla baş edemediğimiz parazitlerden bu yöntemle kurtulduk

Sulemiss

Düzenli temizliyorum her zaman. Hapları doğru zamanda veremedim. Daha önce tenizol hap aldım o şuan ki hap kadar ise yaramadı.

Sulemiss

Ahsenaise kekik çayını suya değil de direk şırınga ile mi içireceğim

Sulemiss

Yok üstüme alınmadım 😂

Minigimmm

anladığım kadarıyla ic dış parazit uygulamasını geç yapıyorsunuz. yazın her ay düzenli aksatmadan, kışın iki ayda bir yaptırmak gerekiyor. 3 ay koruyuculuğu var diyenler oluyor ama sürekli görüyoruz duyuyoruz kedileri pirelenenler parazitlenenler. bu uygulamayı düzenli yapmak lazım yoksa önüne geçemezsiniz. bizim hekimimizin önerisi bu yönde. bu zamana kadar da bizim ufaklık hiç pirelenmedi parazitlenmedi. ve mutlaka kliniklerde satilan parazit ilaçlarını kullanın internette petshoplarda satilanlar etkili değil. kediniz dışarı çıkıyorsa köy ortamiysa et veya evden herhangi bisey yiyorsa bi sinek bocek gorup öldürüp yediyse parazitlenme ihtimalleri yüksek. değilse bile biz eve kendimizle ustumuzle başimizla ayakkabilarimizla taşiyabiliyoruz. 15 gün aralıklı 2 doz uygulama yapılıp sıcaklıklar bitene kadar her ay düzenli uygulanırsa kurtulursunuz diye düşünüyorum. bir hekime danışmaktada fayda var.

Sulemiss

Bir kedimi bebekken aldım diğer kedimi sokakta aldım eve parazit getiren sokaktaki kedim o dışarıda hep çöplere gidiyordu. Geleli 4 ay oldu sürekli iç dış yaptırdık. Veteriner dışında hap incirdim şurup verdim ama yok geçmedi. Küçük olan kedim iç parazit getirdiğin den beri hep ac bağırıyor yemek icin gerçekten çok zor ya

aslihan_e

Kullandığınız hap şurup nedir? Gerekiyorsa haftada bir verin

Sulemiss

2 gün önce veterinerden aldım sarı bir hap. Polivet yazdığını gördüm sadece

aslihan_e

İlacı mutlaka 21 gün arayla verin, ilaç yumurtalara etki etmediği için yumurtalar sürekli çıkmaya devam eder ve en son yumurtlanan yumurtalar da 21 gün sonra çıkar. Eğer 21 gün sonra ikinci uygulamayı yapmazsanız o yumurtadan çıkanlar bir iki hafta içinde erişkin olurlar ve yumurta yaparlar. Böyle kısır bir döngü oluşur. Siz yoğun iç parazit olduğu için 10 gün sonra tekrar çeyrek ya da yarım doz hap verebilirsiniz kediye. Yumurtadan çıkan parazitleri öldürür kediyi biraz rahat ettirir ve mutlaka ilk verdiğinizden yani dünden 21 gün sonra tekrar vermelisiniz. Ayrıca eğer ki dış parazit gelirse kedinize, 1-2 tane de pire olsa tekrar iç parazit oluşur. Önlem amaçlı ayda bir iç parazit hapı verin kediye, 2-3 ay beklemeyin. Ayda bir verirseniz parazitler yumurta yapacak erişkinliğe gelmeden ölürler.

Sulemiss

Şuan 2 gün önce verdin 8 gün sonra 10. Gün olmuş olur.
10. Gün mü vereyim 21 gün sonra mı

Sulemiss

Ve bir kedimin kun kabından çıktı ikisi birbirinin tuvaletine girip çıkıyor ve birbirlerini yakıyorlar illaki ikisinde de olmuştur değil mi çünkü biri kurt döktü diğeri de her dakika yemek istiyor herhangi bir şey dökmüş olmasada olduğunu düşünüyorum

aslihan_e

Evet diğerine de geçer. 10. günde düşük dozda çeyrek ya da yarım hap verin, 21 gün dolunca da tam doz verin. 10. gün vermeniz şart değil ama verirseniz kedi daha rahat eder. Diğerine de hap verin, 21 gün sonra ona da mutlaka tekrar edin.

kedibabasi66

Kedinizin kumunu temiz tutmalısınız. Günde iki kere temizleyin. Odasını hergün temizlemelisiniz. Bunları yapmıyorsanız istediğiniz ilacı hapı kullanın fayda etmez. Her türlü aşı vs yaptıranlar tanıyorum kedi kumları pislik içinde. Beyaz kum sapsarı olmuş birde soruyor hangi hapı kullanayım diye

Sulemiss

Herkese teşekkür ederim

Sulemiss

5 cc kekik çayı fazla değil mi 5 ml mi oluyordu