Kedim Gaz Çıkarıyor

Zeynoomur

Merhaba. Kedim fazla tüğ döküyor. 2 hafta önce doğum yaptı. Çok gaz çıkartıyor kötü kokuyor. ve kızgınlıkta gibi poposunu kaldırıyor miyavlıyor. Birazda zayıfladı. Ne yapmam gerekiyor?

4 CEVAP

BiciriginAnnesi

Her hayvan tüy döker insanların nasıl saçı tüyü dökülüyorsa onların da dökülür vitaminler ile destekleyin kan değerleri de düşmüş olabilir

Hayvan gaz çıkartamazsa korkun gaz çıkartması iyi

2 hafta önce doğum yapan kedi kızgınlığa giremez doğumdan 6.7 hafta sonra kızgınlığa girer

Biraz da zayıf olması yine normal yavrularını emziriyor kolay değil kaliteli yaş mamalar ile destekleyin vitamin verin haşlanmış yağsız tuzsuz tavuk ,kıyma ,ciğer ,et gibi besinler ile besleyin

Kedinizi de kısırlaştırın kızgınlığa girince 25 gün çıkamıyor daha kotu olur hayatı tehlikesi olur
Veteriner kontrolüne de gidin sağlık sorunu var mı yok mu diye

BiciriginAnnesi

2 hafta önce doğum yapan kedi kesinlikle kızgınlığa giremez tıbbi yönden aykırı

Hadi diyelim doğumdan 5.6 hafta sonra girsin zaten anlarsınız sütten kesmeye başlayacak yavruları emzirme sıklığı azalınca bilin ki kızgınlığa yavaş yavaş giriyor
Şuan sizden istediği sevgi kedinizi çok sevin oyun oynayın başını okşayın

Bazı siteler de okumuş olabilirsiniz ama 2 hafta kızgınlık çok erken

Kokuya gelecek olursak anne yavrularını emzirdiği için süt hormonları yükselmiş durumda yemiş olduğu besinlerin de etkisi elbette olur ve gaza neden olur siz endişe etmeyin
Sizden ricam kediniz kızgınlığa girmeden yani 2 hafta önce doğum yaptı 2 hafta sonra kısırlaştirma ameliyatı olmasını rica ediyorum

Zeynoomur

Daha önce bu kadar koku olmuyordu o yüzden endişelendim. Dediğiniz gibi et ve ciğerle de besleniyor. Ancak bazı sitelerde kızgınlığa girebileceğini okudum. Aynı durumu yaşayanlar var. Bu konuda emin misiniz? Cevaplarsanız çok sevinirim. Teşekkürler.

Zeynoomur

Çok teşekkür ederim. Bilgilendirme için. çok işime yaradı