Kedi Pati Yarası

Albayrak03

Anket

Alerjik
(1 oy)
Fiziksel Yara
(1 oy)
Kararsızım
(1 oy)
Toplam (3 oy)

Geçen senede aynı yaralar tam bu aylarda yine olmuştu crystalin sprey ile geçirmiştim bu sene yine aynı geçen seneki gibi oldu veteriner gösterdim tam sebebini veteriner de bilemiyor herhangi bir sebebi olabilir diyor ama bilmiyorum evi temizlediğim malzemeler alerji yapsa hep aynı şeyleri kullanıyorum sürekli olması lazım bir seneye yakındır hiç olmamıştı şimdi tekrar oldu kumu sorunsuz aylardır kullanıyordu böyle bir sorun yoktu forumlarda gördüm bu sorunu yaşayan ve sebebini bilmeyen birçok kişi var sebebi ney bende çözemedim veteriner net bir cevap veremiyor siz ne düşünüyorsunuz kesin sebebi bu yaraların ne olabilir aşıları vs tam bu arada maması kumu sabit sürekli kullandığı marka

4 CEVAP

Merveabdn

Kediler patilerinden terler. acaba yaz ayları gelince sıcaktan nemli partilerine kumlarmı yapısıp kalıyor. Temizledikten sonra uyurken baticon sürün çabuk iyileştiriyor.

Albayrak03

Sorunun sebebini buldum yazık sıcaktan kedilerin patileri kuruyup yarılıyormuş çeşitli kremler ile bu engellenebiliyor bizim kedininde tüm ayakları yara oldu şuan baya geçti ama çok az kaldı biraz geç iyileşmesi de kedide kaynaklı yaralar kabuk bağlayıp kaşındığı için yarasını yalarken tekrar kanatıyor sonra tekrar yine aynı döngü bu sorunu 2 yaz boyunca yaşadım sadece yaz ayalarında oluyor benim gibi bu sorunu yaşayanlarada tavsiyem kedinizin ayaklarını kontrol edin yazın çok kuru ise uygun krem sürüp yumuşatın yoksa kuru kalınca yarılıp kanamaya başlıyor

altunsila

Kapsamlı bir kan tahlili yaptırmanızı öneririm. Fazla proteinli bir mama kullanıyorsa fazla proteinden olabiliyor, alerji de her zaman bir seçenek tabi.

Sezgek

Bende aynı sorunu yaşadım Adana sıcaklarında yaz geldiğinde kızımın patilerinin kuruduğunu ve çatladığını farkettim şükür ki biz de yara olmadı ama ben farkettiğimden beri düzenli cristalin ile siliyorum iyi geldiğini düşünüyorum yumuşatıyor ve rahatlatıyor bence