Devamlı Miyavkamaya Başladı

Sutunannesi

Kedimin asla sesi çıkmazdı bebekliğinden beri bir kere sesi çıkmadı. 2,3 gündür durmadan acı acı sanki bir derdi acısı varmış gibi miyavlıyor. Tuvaletine girip yatıyor orda da miyavlamaya başlıyor. Bizimle ilgilenmiyor kenara köşeye yatıyor tek başına kimsenin olmadığı yerlere giderek. Anlayacağınız devamlı miyavlıyor hiç böyle değildi üzülüyorum da endişelendim de. 6 aylık falan kedim dişi

7 CEVAP

Roza23

bence hemen bi hekime gidin bunlar belirti olabilir

Canandisli

Kediniz muhtemelen hasta bir ihtimalle de kizginlik doneminde ama kediler hastayken yalniz kalicaklari yerlere giderler eger acisi varsa da miyavlayabilirler veterineriniz kizginlik deyip gecistirmez umarim ama yine de gitmek de fayda var

Sutunannesi

Kedimin ayağında alçısı vardı çıktı dün o Ayağında yaralar çıkmuş alçı döneminde yani hastalık olarak bir belirtisi yok çok güzel mama yiyor tuvaleti çok normal ama işte bu miyavlama olayı bizi biraz deli etti. Dediğim gibi sesi çıkmayan bir kedi. İlk kedim olduğu içinde daha önce kızgınlığa girme tecrübesi geçirmedik hani kızgınlık mıxıf değil midir kızgınlık nasıl olur pek bir bilgim yok :((

Baska veterinerlerede danisin.kediniz hareketli.kedinizin bacaginida sorun veterinere.

Canandisli

Belki de kizginliga girmistir ama ayagi agriyor olabilir ya da basmak istemiyor olabilir ondan oturuyordur ama tuvalette durmasi biraz garip psikolojik bir sorun yaratmis olabilir ayaginin alcida durmasi bir sure

Sutunannesi

Ayağına dokununca falan tepki vermiyor sanırım sorun ayağınds değil yani koşturuyor yürüyor topallamıyor. Garip Tavırlsr içerisine girdi. Normalde 6,7 gibi uyanır bizimle beraber ama şimdi sabah 5 de kalkıp miyavlamaya başlıyor. Uzun zamandır aynı odada kalıyoruz bebekliğinden beri normalde erken uyansa bile sesi çıkmaz pencereden dışarıyı izler. Böyle yapınca dedim ya kızgınlık ya da bir şeyi var yani ama daha çok kızgınlık gibi duruyor

Canandisli

evet öyle duruyor umarım hasta değildir