Kedimin Tuvaleti Sıcakta Çok Kokuyor/Önlemleriniz Var Mı

miloshy

sürekli temizlemem ragmen eve yayılan bir koku oluyor sanki sıcaktan. akar kokusu gibi aslında. camlar da sürekli acık olmasına ragmen. siz bunlar icin neler yapıyorsunuz ya da önereceğiniz marka vs var mı kedim erkek ve kısırlaştırılmış sarman

9 CEVAP

Minigimmm

kum markası ve çeşidi önemli rol oynuyor burda. öncelikle kokulu kum mu kullanıyorsunuz, eğer evetse hemen aktif karbonlu kuma geçin derim. kokulu kumlar berbat hem kedilerin ciğerleri için hem kotu koku durumu için, dışkıyla birleşince iğrenç bir hâl alıyor. aktif karbonlu kumlar kokuyu hapsetmede çok başarili. 2. değineceğim nokta kum kabiniz nerede duruyor odalarda güneş gören yerlerde olmasin bizimki banyoda havalandirma caminin altinda duruyor mesela tavsiye ederim eğer sizinde öyleyse banyo yapıldığı zaman kapi kapaniyor içerisi çok buhar oluyorsa kumu banyo sirasinda disari alabilirsiniz havalandirma yetmiyorsa banyo küçükse kum nemleniyor olabilir. bunun dışında kum kabinizi yikama sıklığınız nedir her ay düzenli kumu döküp kabı dezenfekte edip kumu yenilerim ben. bir diğer hususta kumu ne kadar doldurduğunuz bazilari azicik kum kabinin dibine koyuyor kumu bu hayvancagiz nereye bassin nerede dursun hangi kumla yaptığı dışkıyı kapatsin. eger bol kum yoksa kokuda hapsolmaz hemde idrar kum kabinin dibine yapışır mesela. en sonda söyleyebileceğim şey kumlara sıkılan koku önleyici urunler olabilir, instagramda çikonun sahibi kuma sıkılan bir şey gösteriyordu isterseniz hesabindan kendisine sorarsınız cevaplıyor mesajlari. (cikobey_british)

8 9 marka çesit kumdan sonra kullanıp memnun kaldığım markalarida bırakıyorum buraya;

reflex
vancat
cat's white
magic sand

tabiki hepsinde çeşit olarak aktif karbonlu olanlar

huqi

Yaz aylarında kumu boşaltıp tamamen yıkamayı daha sık yapmalıyız.

Betulb97

Reflex ve vancat kullandım, gayet iyiler. Macig sandı da çok fazla kedisi olan biri önermişti. Bazen bizimkinde de koku oluyor kuma rağmen, 1 2 paket karbonat atıyorum kum kabına. Kesiyor, deneyebilirsiniz

Benim önerebileceğim kum sanicat tuvoletine kumu koymadan önce biraz karbonat dökün sonra üstüne kumu koyup bir daha karbonat dökün ve kumu karıştırın kum kokusunun azaldığını fark edeceksiniz

Cennet29

Kediler kuma basıp patilerini yalıyor yada gözlerine sürüyorlar ellerini. Karbonat dökmek zararlı değil mi sizcede?

dumilik

vancat aktif karbonlu kullanıyorum henüz bir koku hissetmedim, karbonat da kullanmadım. haftada bir tuvaleti yıkıyorum o kadar.

Dilakeee

Active clean koku engelleyici aktif karbonu kuma karıştırıyorum kokuyu engelliyor memnunum

tuvaleti nemli yerdeyse koku yapıyor olabilir. kokusuz kumlardan kullanabilirsiniz bir de pawdaz kokusuz kum koku giderici var bence şu an reklamı yapılan markalara göre oldukça uygun ve büyük 500 ml 60 küsür lira. kakanın o ilk yapıldığındaki kokusu bile olmuyor bu ürünle. tuvaletinin kapağı toz içinde kalmasın diye açık duruyor hep ve dediğim gibi gerçekten etkili ve parfümsüz bir ürün veteriner hekim markası sanırım zaten marka. pawdaz sitesinde kokusuz olarak bulabilirsiniz ya da ty veya hb de