Dış Dökme Zamanı

Sulemiss

Kedilerin diş dökmesi yeni dişlerinin çıkması nasıl oluyor. Öncesinde yeni dişler çıkıyor sonra eskileri mi dökülüyor.
Benim kedim 6 aylık hiç dis döktüğünü falan göremedim geçen gün beni isırırken koluma kan geldi ağzı kanıyordu sanırım. Sürekli ağzını sapirdatip durdu. Oyuncaklarıda biraz kanlıydı ağzına baktığımda dişlerinin üstünde ki erklerde hafif kırmızılık var.
Bu dış dökme ile ilgili bilgisi olan var mi

3 CEVAP

aslihan_e

Bazen önce düşer sonra sonra yenisi çıkar bazen de eskisi dururken yan taraftan yenisi çıkar bir süre sonra eskisi düşer. 6. ayda artık diş değişme dönemi sona eriyor. Kalan son dişlerini değiştiriyor olabilir ama kanama iltihaba bağlı olabilir. Kırmızılık da gingivit belirtisi olabilir. Veterinerin görmesi gerek.

cat_expert

Genelde alttan yeni dişleri gelir eski dişleri alttan gelen dişin baskısıyla düşer. Bazen hiç fark edilmez bile düşen diş bazen diş etinin üstünde sallanır hafif kanama olabilir pamukla çekebilirsiniz hafifçe. 4.ayda diş değişimleri başlar 6 bazen 7 aya kadar uzayabilir.

Sulemiss

Teşekkür ederim diş döktüğü için kanama olmuş.